Poyrazcan'ın ABD Seferi Yüzleri Güldürdü

Türkiye'nin gözde zeytinyağı üreticisi Poyrazcan'ın ürünleri, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı olan Amerika Birleşik Devletleri'nin(ABD) New York şehrinde düzenlenen The Summer Fancy Food Show'da büyük ilgi gördü.ABD’nin en büyük gıda fuarı olan 61. The Summer Fancy Food Show, 28-30 Haziran 2015 tarihlerinde düzenlendi. Bu yıl, 49 ülkeden 2 bin 600 katılımcı ve 22 binden fazla profesyonelin ziyaret ettiğiThe Summer Fancy Food Show’da boy gösteren İzmir ve Türkiye’nin en iddialı üreticisi Poyrazcan,özellikle sağlıklı gıda üretimi yapan firmaların temsilcileri tarafından ilgiyle takip edildi.

Üst Düzey Görüşmeler Oldu

Seyahatle ilgili değerlendirmelerde bulunan Poyrazcan Genel Müdürü Soykan Yanya, ABD’nin yanı sıra Orta ve Kuzey Amerika ile Okyanusya’dan gelen gıda sektörü temsilcileriyle bir araya gelme fırsatı bulduklarını, gelişen teknolojiyle birlikte dünyanın çok küçüldüğünü ve kıtalar arası ithalat ve ihracatın oldukça kolay bir hale geldiğini söyledi.

 

İhracatçı Kimlik Ön Planda

Sektöre adım attıkları günden bu yana fuar tecrübelerini her geçen sene arttırdıklarını anlatan Yanya, “Poyrazcan olarak başta Uzakdoğu ve Avrupa’da olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine zeytinyağı ihracatı yapıyoruz. Üç gün süren fuardaki temaslarımızda ise güçlü referanslarımızı kullanarak fark yarattığımızı düşünüyorum. Daha önceki yıllardan edindiğimiz tecrübelere göre ziyaretçilerin karşısına çıkıyoruz. Poyrazcan’ın ihracatçı kimliği gün geçtikçe daha çok ön plana çıkıyor. Bu da bizim için önemli bir avantaj haline geldi” dedi.

Her Fuar Yeni Bir Şans

Fuar süresince potansiyel müşterilerle birebir ilgilenme fırsatı bulduklarını dile getiren Yanya, “Katıldığımız her fuar bizim için yeni bir şans, yeni bir hedef doğuruyor. Orada çok üst düzey yetkililerle bir araya gelerek yeni anlaşmalara zemin oluşturacak temaslarda bulunduk. Türkiye’nin özellikle Ege bölgesinin doğa harikası olan zeytinyağını dünyaya tanıtmak için her alandaki varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz. ABD’den Türkiye adına mutlu ve umutlu döndük” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Poyrazcan İzmir, izmir Poyrazcan, The Summer Fancy Food Show izmir, izmir The Summer Fancy Food Show, Soykan Yanya, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı