HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 12 Aralık 2017

Polonya'dan Folkart'a Zumba Yapmaya Geldi

Magazinizmir
Dünyaca ünlü Polonyalı Zumba ZES ve Strong Zumba® Master Eğitmeni Izabela Kin-Janda, Folkart Towers Carrera Fitness & Spa'ya konuk oldu.

İlk kez Türkiye'ye gelen Izabela Kin-Janda, Folkart Towers A Kule'de hizmet veren Carrera Fitness & Spa üyeleriyle Zumba yaptı. Etkinliğe, İzmirli sporcu Ecem Durcaner de eşlik etti. Yaklaşık bir saat hareketli şarkılar eşliğinde gerçekleşen performans yoğun ilgi gördü.

Etkinliğin sonunda İzmir'i güzel, sporcuları enerjik bulduğunu söyleyen Izabela Kin-Janda, "Katılımcılar tüm enerjisini vererek programa eşlik etti, bunu okuyabildim" dedi. Bilgisayar yazılımcısıyken 2007 yılında Zumba ile tanışan Polonyalı sporcu, 2015 yılından beri Strong Zumba yapıyor.

Afrika, Hindistan, İsrail, Kuveyt, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Çekoslavakya, Hırvatistan, Rusya, Litvanya, İskandinavya, Norveç ve pek çok ülkede bu etkinliği gerçekleştiren sporcu, ilk kez Türkiye'ye geldi. Türk'lerin tutkusunu çok sevdiğini de söyleyen Kin-Janda, "Daha önce Türkiye'ye gelmemiştim ama Türkiye'den pek çok Instagram takipçim var, takipçi istatistiklerime göre İstanbul dünyada dördüncü sırada. Bütün insanları Zumba yapmaya davet ediyorum. Çünkü bu bir dans kursu ya da dans eğitimi değil. Zumba'yı kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı herkes yapabilir. Bu yüksek tempolu bir kardiyo programı. Zumba kasları geliştirir, vücudun güçlenmesini sağlar" dedi.

Programa eşlik eden İzmirli sporcu Ecem Durcaner ise ilk kez böyle bir etkinliğe eşlik ettiğini, çok heyecanlandığını ve güzel geçtiğini, keyif aldığını dile getirdi. Izabela Kin-Janda, Folkart Towers Carrera Fitness & Spa'daki programın ardından İstanbul'da eğitim gerçekleştirdi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN