HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 27 Mart 2018

Podyumda 'Bahar' Rüzgarı

Magazinizmir
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri koleksiyonlarını, ünlü mankenler Özge Ulusoy ve Irmak Altun'la beğeniye sundu.

21 öğrencinin oluşturduğu 70 farklı tasarım,“Defile Bahar” başlığıyla Park 414 Alışveriş Merkezi’nde sergilendi.

Defileyi, İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, Park 414 Alışveriş Merkezi hakim ortağı Cİ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Aktaş, akademisyenler ve konuklar izledi.

Defilede, 2. sınıf öğrencileri, "Gömlek Tasarımları" 4. sınıf öğrencileri de güz dönemi koleksiyonları ile yer alırken, İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi JörnFröhlich’in20 tasarımdan oluşan “Bahar Temizliği” desergilendi. Rönesans Ajans mankenlerinin de yer aldığı defile izleyenleri büyüledi.

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, 2018 modasının farklı kültürlerden ve zamanlardan stillerin birleşimiyle kendini gösterdiğini belirterek, "4. sınıf öğrencilerimiz, defileye Öğretim Görevlimiz JörnFröhlich tarafından yürütülen tasarım stüdyosundaki dersinde hazırlandı. 2018 modasında her şey pozitif ve renkli, özgür. Kumaşlar ve renkler sınırsız kombinasyonlarla karşılaştırılarak eşleştirildi. 2. sınıf öğrencilerimiz de Öğretim Görevlisi Angela Burns koordinatörlüğünde ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Corsini gözetiminde kırmızı renk paleti ve temel dokuma kumaşlarla gömlek tasarımları yaptı. Öğrencilerimizin koleksiyonlarının sergilenmesinden dolayı çok mutluyuz" dedi.

Irmak Atuk

Etkinlikte, DJ David Şaboy ile klasik müzik ve elektro pop dalında popüler olan violinist Kate geceye renk kattı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN