HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 7 Mart 2017

Perde İlk Kez Onlar için Açıldı

Magazinizmir
Gaziemir Rotary Kulübü Toplum Birliği olan İzmir Karabağlar Remzi Oğuz Arık İlkokulundan 75 çocuğu ilk defa tiyatro ile buluşturdu.

İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesinde "Lokomopüf" adlı oyunu izleyen çocuklar ilk kez tiyatro izlemenin keyfini yaşadı.

Rotary’de belirli bir bölgenin ihtiyaçları tespit edilerek ekonomik ve kültürel her türlü kalkınmasında çalışmalar yürütmek amacıyla kulüplerin toplum birlikleri kurduklarını söyleyen Gaziemir Rotary Kulübü Başkanı Demet Özkeleş, uzun süredir toplum birliği olan Remzi Oğuz Arık İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerini kulüp üyeleriyle birlikte tiyatro götürdü. "Konak Devlet tiyatrosu bina olarak muhteşem bir yer ve gerçek bir tiyatro sahnesi görmeleri benim için çok önemliydi. İçeri girdikleri zaman çok etkilendiler. Hayatın içinde var olan bir sanatı, tiyatroyu keşfettiler. Sosyalleşmeyi, kalabalık bir ortamda, nasıl oturup kalkmaları gerektiği konusunda da deneyim sahibi oldular. Hep birlikte çok güzel bir gün geçirdik, en güzeli de ayrılırken tekrar ne zaman geleceğimizi sormalarıydı" şeklinde konuştu.

Oyunun bitiminde süt ve kek ikram edilen çocuklar bir sonraki oyunda görüşmek üzere evlerine döndü.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN