HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 24 Eylül 2018

Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji Eğitim ve Öğretime Başlıyor…

Magazinizmir
Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu ve Fen Liseleri’nin yer aldığı Özel İzmir Dokuz Eylül Eğitim Kurumları Gaziemir’de 10 bin metrekaresi açık 40 bin metrekare alan üzerine kurulu kampüsünde 2018-2019 Eğitim ve Öğretim dönemi başlıyor.

Atatürk İlkelerine Bağlı, Doğa ve Çevre Bilinci Gelişmiş

”Her çocuk özeldir“ bilinciyle çıktıkları yolda amaçlarının çocukların kendilerine güvenen, ayakları üstünde sağlam duran, başarılı, kültürel ve ahlaki değerlerine sahip, bireyler olarak yetişmesini ve “Dokuz Eylül Koleji” olarak karşılaştığımız olumsuz şartları elimizden geldiğince olumlu hale getirerek çocuklarımızın özgüveni yüksek ve başarılı bireyler olarak hayata atılmalarını sağlamak da bu yola çıkmamızın en önemli nedenlerinden biridir.

“Dokuz Eylül Koleji Atatürk ilke inkılâplarına bağlı, çağımızın getirdiği yenilikleri takip edebilen, insan haklarına saygılı, doğa ve çevre bilinci gelişmiş, özgüveni kuvvetli, geleceğe yön verebilecek nesiller yetiştirmeyi hedefliyor”

Kampüste Yok Yok

“Dokuz eylül koleji 2018-2019 eğitim öğretim yılında 30 bin metrekare açık, 10 bin metrekare kapalı olmak üzere toplamda 40 bin metrekarelik bir yaşam alanıyla Gaziemir’de eğitim ve öğretime başlıyor.Kampüsümüz Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen liseleri ve sosyal tesisleriyle çocuklarımızın geniş ve ferah bir alanda keyifle eğitim öğretim göreceği şekilde düzenlendi. Kampüste Cam Kütüphane, Workshop Sınıfı, Sebze Bahçesi, Kreş Bahçesi, Çocuk Oyun Alanı, Mini Futbol Sahaları, Tribünler, Survivor Parkuru, Fitness Alanı, Müzik Sınıfı, Basketbol Sahaları, Çim Amfi, Zen Bahçesi, Öğretmenler Bahçesi, Tabla Oyunları, Kaya Bahçesi, Spor Salonları, Havuz bulunuyor”

Amfi Tiyatro

“Tiyatro özgürlüktür! Amfi tiyatromuzda çocuklarımızın özgürlüklerine ket vurmadan kültür ve sanat etkinliklerine ivme kazandırıyoruz.”

Kütüphane

“Okuyarak empati kurmayı, anlamayı, birlikte yaşamayı ve sevmeyi öğreniyoruz. Küreselleşmenin ve değişimin hız kazandığı bu dönemde bilginin kolaylıkla erişilebildiği, gelişmiş bir alt yapıya sahip kütüphanemizde öğrencilerimiz ferah bir ortamda kendilerini çok daha keyifli ve donanımlı hissedeceklerdir.”

Kapalı – Açık Spor Salonu

“Salonumuzda basketbol, voleybol, hentbol sahaları sadece beden eğitimi derslerinde değil her daim öğrencilerimizin hizmetindedir. Açık alanda ise halı saha, basketbol ve voleybol sahaları enerjilerini atıp keyifli vakit geçirebilecekleri alanlarımızdandır.”
Her şey geleceğimize yön verecek olan gençlerin psikolojik, sosyal ve akademik başarıları için hazırlanmıştır. Çalışma ortamlarının, kütüphanelerin ve sosyal tesislerin onların ilgi ve ihtiyaçlarına uygun, ferah, nezih ve geniş bir alanda kurulmasının en büyük nedeni de budur.

Ekoloji Bahçesi

Ekoloji bahçemizde bahçe hasadı ve keşif çalışmaları yaparak bahçemizde yetişen ürünlerin oluşum sürecine tanık olmak ve bu sayede çocukların doğayı gözlem yaparak araştırma ve tanımalarına olanak sağlamak amacındayız.

Robotik Sınıflar

Robotik sınıfımızla öğrencilerimizi yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek hayal etmeye, tasarlamaya ve kendi robot sistemleriyle problemlere daha çabuk çözüm bulmaya teşvik ediyoruz.

Acil Bilgi Sistemi (ABS)

Öğrencilerimizin eksiklerinin belirleyerek anında çözüm odaklı çalışmalara başlanması önemlidir. Kaçırılan küçük bir ayrıntı daha sonra büyüyerek tamamlanamaz bir hal alabilir ya da pes etmeye neden olabilir. Bunun bilinciyle uyguladığımız Acil Bilgi Sistemi öğrencilerimizin eksik konularını belirleyip öğretmenleri tarafından anında tamamlanmasını sağlamaktır.

Yabancı Dil Sınıfı

Erken yaşta yabancı dil öğretiminin çocuğun bilişsel gelişimine katkıda bulunacağını bilerek programımızı şekillendirdik.
İngilizce – Fransızca eğitimiyle çocuklarımızın sadece hedef dil becerilerini geliştirmeyi değil aynı zamanda anadilindeki edinim sürecini de hızlandırmayı hedefliyoruz. Uygulamaya yönelik yapacağımız atölye çalışmalarımız öğrendiği yabancı dili kullanabilen bireyler yetiştirmek için son derece önemli bir uygulamadır.

Survivor Parkuru

Öğrencilerimiz adrenalini hissederek heyecan dolu anlar yaşayacak ve kendi güçlerini sınayacaklar. Yapılacak etkinlikler onların pisiko-motor becerilerine de katkı sağlayacaktır.

Müzik Atölyeleri

Müzik olumsuzlukları tamir ettiği gibi olumlu yönleri de ortaya çıkartır. Hayatında müzik olmasını isteyen amatör ya da profesyonel her yaştaki öğrenci grubunun eğitim gördüğü muhteşem atölyemizde keyifli anlar bizleri bekliyor.

Drama Sınıfı

İngilizce - Türkçe Yaratıcı Drama eğitimi süreci boyunca öğrencilerin bedensel ve zihinsel problem çözme, empati, sözlü, sözsüz ifade becerilerini geliştirecek çalışmalar yaparak, cümlelere sığmayan duygularını ifade etmelerine imkan sağlıyoruz.

Kapalı – Açık Spor Salonu

Salonumuzda basketbol, voleybol, hentbol sahaları sadece beden eğitimi derslerinde değil her daim öğrencilerimizin hizmetindedir. Açık alanda ise halı saha, basketbol ve voleybol sahaları enerjilerini atıp keyifli vakit geçirebilecekleri alanlarımızdandır.

Hayvanat Bahçesi

Çocuklarımıza hayvanları sevip onlara saygı ve sevgi göstermeyi öğreterek, hayvan dostlarıyla bir arada vakit geçirebileceği eğlenceli bir ortam sunuyoruz.

Dans Derslerimiz

Dans etmek öğrencilerin öğrenme ve dikkat becerilerini geliştirdiği gibi özgüvenini, duygusal ve fiziksel gelişimini de destekler. İletişimi ve sosyal yönü kuvvetli, özbenliği yüksek öğrenciler olarak yetişmelerini sağlar.

Güvenlik

Güven okullarda güçlü bir motivasyonun ve eğitime odaklı özgür bir ortamın oluşturulması açısından temel bir duygudur. Güvenlik farkındalığı yüksek okullarda okul, risklerini çözdüğünden güvenlik sorunların değil öğrencinin öğrenme, başarı ve geleceğine odaklanır. Güvenli okul öğretmeye ve öğrenmeye odaklanmış özgür, barışçıl ve mutlu hissettiği aidiyet duygusu güçlü düşünen okuldur.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN