HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Ekim 2017

Özdemir Erdoğan 11 Ekim'de Kübana Gazinosu'nda

Magazinizmir
Yaratıcı etkinlik, marka ve iletişim ajansı Pübliko, İkinci Bahar İki Konser serisi kapsamında bu kez Özdemir Erdoğan'ı konuk ediyor.

11 Ekim Çarşamba akşamı Kübana Gazinosu'nda gerçekleşecek konserin biletleri Mobilet'te. Türk Müziği'nin kuşkusuz yaşayan en büyük efsanelerinden Özdemir Erdoğan, uzun süredir beraber çaldığı grubu ile çeyrek asır sonar yeniden Kültürpark'ta Kübana Gazinosu'nda!

1960'lı yıllarda müzikal yolculuğuna başlayan Özdemir Erdoğan, 60'ların ortalarına doğru İsveç'te profesyonel müzik kariyerine adım atar, önemli caz müzisyenleri ile çalma ve tanışma fırsatı yakalar. 68 yılında ilk orkestrasını kurar ve aynı yıl en iyi guitarist ödülünü kazanır.

69 yılında ise altın plak ödülünün sahibi olur ve 70'li yılların başında uluslararası ödülleri toplamaya başlar.1975 yılı ile birlikte kendi bestelerini yapmaya başlayan Özdemir Erdoğan kariyeri boyunca 20'nin üstünde albüme imzasını atar. Gurbet, Aç Kapıyı Gir İçeri gibi daha sonradan elektronik müzik prodüktörlerinin de ilgisini çeken çalışmaları ile de günümüze göz kırpar. Özgün caz denemeleri ve türküler albümü de bulunan Özdemir Erdoğan bir dönem Sezen Aksu ile de çalışmıştır.

Sahne performansı boyunca müzikal kariyerinden anektodları da kendine has dili ile anlatan usta müzisyen, müzikal beklentinizi doyurmakla kalmayacak Türk müzik tarihini de keyifli bir şekilde önünüze serecek. Özdemir Erdoğan konseri sonrasında Analog Kültür ve Vesvese'nin kurucularından Kaan Düzarat plaklarını döndürecek.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN