Oyun ve Spor Tutkunu Çocuklar İçin Muzipo Kids

Kadınlara yönelik spor ve yaşam merkezi B-Fit'in kurucusu işkadını Bedriye Hülya, çocuklar için yaşama geçirdiği Muzipo Kids ile spor ve yaratıcı oyunlarla eğlenceli saatler sunuyor.Kadınları hareketle tanıştırdıktan sonra rotasını çocuklara çevirdiğini ve Türkiye’de çocukları hareketle tanıştırmak için Muzipo Kids’i kurduğunu belirten Hülya, 7’si İzmir'de olmak üzere 18 merkezde çocukların eğlenceli bir şekilde hareketle tanışmalarını sağlıyor.

"B-fit’i kurduğumuz zaman, bir gün hareketi çocukların da hayatına sokmamız gerektiğini biliyorduk" diyen Bedriye Hülya, Muzipo Kids olarak 'spor lükstür' algısını yıkarak her gelir grubundan çocuğun hareket edebileceği ve oyunlar oynayabileceği alanlar yaratmak istediklerini dile getirdi.

Sözkonusu çocuk olunca, güvenli ve büyük etki yaratacak bir merkez yaratmak istediklerini belirten Hülya, “Muzipo, çocukların gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri bir çocuk kulübü. Çocukların güvenle vakit geçirebilecekleri, gözle görülür bir değişim sağlayabilecekleri, bilimsel yöntemlerle hayata hazırlandıkları bir kulüp. Muzipo’da çocuklar, eğlenceli ve yaratıcılığı artıran bir ortamda, profesyoneller eşliğinde zaman geçiriyor. Bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlanırken, aynı zamanda çocuk hakları konusunda da bilinçleniyorlar” diye konuştu.

Çocukları Teknoloji Bağımlılığından Kurtarmak Gerek

Başlıca amaçlarının, hareketi seven nesiller yetiştirerek çocukları teknoloji bağımlılığından uzaklaştırmak olduğunu kaydeden Hülya, çocukların evde televizyon ve bilgisayar karşısında
vakit geçirdiğini, bunun yerine kendi yaş gruplarıyla beraber sosyalleşmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Okul ile ev arasında hareketsiz bir yaşam sürmelerinin, çocukların hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını tehdit ettiğini belirten Bedriye Hülya şunları söyledi: "Çocuk gelişimini bir bütün olarak ele alıyor ve tüm programları da buna göre oluşturuyoruz. Hareket eğitimleriyle çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra, bilim, teknoloji ve sanatla ilgili etkinlikler düzenliyoruz. Yaratıcılığı artırıcı, oyun, drama, müzik, ritim gibi atölyeler tasarlıyoruz. Tüm bu programlar, 5 evrensel olgu olan toplumsal cinsiyet eşitliği, bilimsel yaklaşım, problem çözme, yaratıcılık ve çocuk hakları çerçevesinde hazırlanıyor. Muzipo, çocukları hareket ettirirken, anı dolu dolu yaşatan bir çocuk kulübü. Çocukların yaratıcılıklarını eğlenceli oyunlarla geliştirmeyi amaçlayan hareket üssümüzde çocuklar en güzel arkadaşlıkları ve anları paylaşıyor" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER B-Fit izmir, izmir B-Fit, Bedriye Hülya, Muzipo Kids izmir, izmir Muzipo Kids, müzik atölyesi izmir, oyun atölyesi izmir, izmir etkinlikleri