HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 17 Şubat 2017

Osmanlı Kaftanları Dünyaya Açılıyor

Magazinizmir
Osmanlı'nın birbirinden güzel kaftanları dünyanın dört bir yanında genç kızların ilgisini çekiyor.

Kaftanlarla birlikle gelinliklerin de yer aldığı son kreasyon İzmir'de düzenlenen If Wedding Fashion'da ünlü mankenler eşliğinde görücüye çıktı. Osmanlı Moda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gezen, koleksiyonlarının Almanya, İtalya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinin yanısıra Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden de alıcı bulduğunu söyledi.

Fuar İzmir'de düzenlenen 11. İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı (IfWeddingFashion), bu kez Osmanlı kaftanlarından esinlenerek tasarlanan gelinliklere ev sahipliği yaptı. Sektörde 17 yıllık deneyime sahip Osmanlı Moda'nın yeni koleksiyonu Şebnem Schaefer, Irmak Atuk, Merve Büyüksaraç, Ebru Öztürk, Elif Ece Uzun’un da aralarında olduğu ünlü mankenler eşliğinde sergilendi. Akif Örük’ün koreografisindeki defile nefes kesti. Tasarımları Zehra Gezen'e ait gelinlikler özellikle fuara katılan profesyonel alıcılar tarafından mercek altına alındı.

Osmanlı Moda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gezer, Türkiye'nin kendine has kültürünü yansıtan, kendi markalarıyla gelinlik sektöründe başarılı olabileceğini belirterek, "İşte biz bunu başardık. Bize ait olanı artık tüm dünyaya ihraç ediyoruz. Kaftanlarımız ve onlardan esinlendiğimiz gelinliklerimiz tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Yılda 500 parça ürün gönderiyoruz. Koleksiyonlar Almanya, İtalya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinin yanısıra Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden de alıcı buluyor. Özellikle Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya gibi Kuzey ülkelerindeki genç kızlar da en mutlu günlerinde bizim kültürümüze ait gelinlikleri tercih ediyor" dedi.

Hedeflerinin dünya markası olmak olduğunu söyleyen Gezen, "Yıllardan beri üreticiler, dünyadaki diğer trendlerden etkilenerek koleksiyonlarını oluşturuyor. Oysa bizim en büyük ilham kaynağımız elimizin altında. Osmanlı kaftanlarındaki güzellik asıl ilham kaynağımız. Genç kızların, hayatlarının en mutlu gününde tercih etmesinin nedeni işte bu güzellik" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN