"Ortanca" 2. Sezonda Yeniden Sahnede

Geçtiğimiz mart ayında dünya prömiyeri Karşıyaka'da gerçekleştirilen "Ortanca" adlı oyun, ikinci sezonda da İzmir seyircisi ile buluştu.Tek perdelik dram türündeki oyun, Karşıyaka Karşı Sanat Merkezi'nde İsimsiz Sahne ekibi tarafından sunuldu. Bihter Özdemir Dinçel’in yazdığı, Süreyya Kilimci’nin yönettiği ve müzikleri Cem İdiz'e ait olan oyunda Süreyya Kilimci, Uğur Kaya ve Dalya Kilimci rol aldı.

Engelli bir kadın olan yaşam koçunun sunumu esnasında geçen hikayesi ile her türlü engele rağmen içimizdeki kelimeleri çürütmemiz gerektiğini anlatan "Ortanca"yı izleyenler, gösterinin sonunda oyuncuları ayakta alkışladı.

Oynadığı ilk sezonda "2016 Yılın En Başarılı Oyun Yazarı" dalında Bedia Muvahhit Ödülü’nü alan "Ortanca" 12 Kasım’da İstanbul Beşiktaş’taki Ezop Sahne’de, 14 Kasım’da da Bursa Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Sahnesi'nde sergilenecek. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Karşıyaka Karşı Sanat Merkezi İzmir, İzmir Karşıyaka Karşı Sanat Merkezi, Bihter Özdemir Dinçel, Cem İdiz, Süreyya Kilimci, Uğur Kaya, Dalya Kilimci, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti