HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Mayıs 2019

Omega / Ay'a İnişin 50. Yıl Dönümü Şerefine George Clooney Katılımıyla Görkemli Bir Davet Gerçekleştirdi

Magazinizmir
OMEGA, Ay'a ilk inişin 50. yıl dönümü şerefine George Clooney, NASA veteranları Charlie Duke ve Thomas Stafford’un yer aldığı yıldızlarla dolu bir etkinlik düzenledi.

OMEGA'nın tarih yazan uzay görevini anmak için Florida'daki Kennedy Uzay Merkezinde yıldızlar geçidi yaşandı.

Uzay konulu sohbetlerle geçen bir günün ardından, basın görevlileri ve VIP konuklar George Clooney, Amal Clooney, Charlie Duke ve Thomas Stafford'ın eşliğinde, etkileyici Saturn 5 roketinin altında servis edilen "Altın Değerinde Anlar" yemeğinin tadını çıkardı.

İsviçre markasının Ay'da takılan ilk saat olarak kazandığı ünle gurur duyan OMEGA Başkanı ve CEO'su Raynald Aeschlimann, etkinliğin ruhunu özetledi. "Başka bir dünyaya ayak basmak çok büyük bir başarı. Kadehimi kaldırmak için bundan daha iyi bir neden düşünemiyorum."

OMEGA marka elçisi George Clooney basından büyük ilgi görse de, mütevazı oyuncu asıl odak noktasının diğer konuklar olması gerektiği konusunda kararlıydı. "Burada bulunmak benim için bir zevk ve onurdur. Apollo görevini başarıyla yerine getiren ekibe saygım sonsuzdur" açıklamasında bulundu.

George Clooney sahnede, dört NASA uzay görevinde yer alan Apollo 10 kumandanı Korgeneral Thomas Stafford ve CAPCOM, Apollo 11 uçuş kontrolörü ve Apollo 16 Ay modülü pilotu Charlie Duke’e katıldı.

Apollo döneminin öncü ruhunu yansıran Charlie Duke, 1969 görevinin çok heyecan verici olduğunu ancak başarının çok çalışmak ve göreve bağlılık sayesinde geldiğini açıkladı. “ Ay’a gidiyorduk ama ayaklarımız yere basıyordu, çok gerçekçiydik” dedi.

Apollo 10’da görev alan Thomas Stafford ise Ay yüzeyinin hem yabancı hem de tanıdık olduğundan bahsetti.Apollo 11’in başarısında Apollo 10’un payına dem vuran Stafford, “ Uzun soluklu ve başarıyla sonuçlanan bir görevde kendi payıma düşen vazifeyi yerine getirmek benim için onurdur” dedi.

Kendilerine astronot ve sanatçı Nicole Stott, NASA pilotu ve ISS kumandanı Terry Virts, ESA astronotu ve NASA veteranı Jean-François Clervoy ve NASA eski mühendisi ve Moonwatch'un arkasındaki isim olan Jim Ragan eşlik etti.

Ay'a yolculuğun 50. yılı şerefine OMEGA, 18 ayar Moonshine™ altından 42 mm'lik bir Speedmaster tanıttı. Bu çok özel yeni alaşım, geleneksel sarı altına göre daha soluk bir tona ve zamanla solmaya karşı da daha yüksek dirence sahip. Ay yolculuğu tarihiyle dopdolu olan tasarımda modern malzemeler ve üstün yeni mekanizma kullanılıyor: OMEGA Master Chronometer Calibre 3861. Manuel OMEGA Co-Axial eşapmanlı mekanizmada Moonshine™ altın kaplamalı ana plaka ve köprülerin yanı sıra bordo renkli işaretler yer alıyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN