Öğrencilerin Hayali Gerçek Oldu

Hayırsever, Alkim Kimya Grubu Onursal Başkanı Cihat Kora tarafından yaptırılan Gülen Kora Ortaokulu, yeni fen bilimleri laboratuvarına Çiğli ve Bostanlı Rotary Kulüplerinin desteğiyle kavuştu. Okul Müdürü Kubilay Özduran, "Hayalimiz gerçek oldu" dedi.Gülen Kora Ortaokulu Fen Bilimleri Laboratuvarı önceki gün törenle hizmete girdi. Törene Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler, Alkim Kimya Onursal Başkanı Cihat Kora, Alkim Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Özay Kora, Çiğli ve Bostanlı Rotary Kulüb Başkanları ile üyeleri katıldı. 12 bin liralık destekle okula fen laboratuvarı kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Çiğli Rotary Klubü Başkanı Ahmet Özken, "Bizim desteğimiz denizde bir damla. Ancak damlalar birleştikçe okyanusları yaratabiliriz. Çocuklarımızın sürekli değişen dünyaya ayak uydurup, bilgiyi güncellemeleri çok önemli. Ancak bu sayede bilim adamları yetiştirebiliriz" dedi.

2001 yılında eşi adına yaptırdığı okuldaki laboratuvarın açılış için hazır bulunan Alkim Kimya Grubu Onursal Başkanı Cihat Kora da öğrencilerin alkışlarıyla duygusal anlar yaşadı. Kora, "Ortaokulu devlet parasız yatılıda okudum. Üniversitede devlet yurtlarında kaldım. Param olmadığı için 2,5 yıl mecburi hizmet yaptım. Ama iyi ki yapmışım ve iyi ki okumuşum. Ne mutlu şimdi bana 12 okulumda 3 bin 300 torunum var. Bundan daha büyük zenginlik yok. Eğitime yatırım en büyük yatırımdır" dedi.

Gülen Kora Ortaokul Müdürü Kubilay Özduran ise "Öğrencilerimize çağdaş bir fen bilgisi laboratuvarı kuracağımıza dair söz verdik. Çocuklarımızın fen bilgisini deneyler yapıp, uygulamalı olarak öğrenecekleri bir laboratuvarın hayalini kurduk. Biliyoruz ki kendi düşleri olmayanlar başkalarının hayallerinin figüranları olurlar. Biz başkalarının hayallerinin figüranı olmak istemedik. Çocuklarımızla kurduğumuz düşte bizi yalnız bırakmayan Çiğli ve Bostanlı Rotary Kulüplerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Minik öğrenciler ise “asit ve baz ayrımı” ile “kan hücrelerini" yaptıkları deneylerle gösterirken heyecanlarını gizleyemedi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alkim Kimya Grubu İzmir, İzmir Alkim Kimya Grubu, Cihat Kora, Kubilay Özduran, Rotary Kulüpleri İzmir, Gülen Kora Ortaokulu İzmir, Yusuf Güler, İzmir Etkinlikleri