HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 7 Haziran 2018

Nevşah Karamehmet Ünlü İsimlere Nefes Aldırdı

Magazinizmir
Nefes koçluğu sisteminin yaratıcısı Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet, Çağla Şikel, Elif Gönlüm, Sitare Akdilek, Ayşe Tolga ve Pınar Hotiç gibi tanınmış simalarla, nefes terapisinde buluştu. Yakın arkadaşlar, yazı doğal nefes alarak ve sağlıkla karşılamak için Kuruçeşme’de bir araya geldi.

Yaz mevsiminin ve sıcakların bastırmak üzere olduğu şu günlerde, dünyaca ünlü Nefes Uzmanı Nevşah Fidan Karamehmet, yakın arkadaşları olan ve sağlığına son derece özen gösteren Çağla Şikel, Elif Gönlüm, Sitare Akdilek, Ayşe Tolga ve Pınar Hotiç gibi tanınmış isimlerle bir araya geldi. Uluslararası Nefes Koçluğu Federasyonu Başkanı, Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah F. Karamehmet’in ev sahipliğinde, 6 Haziran Çarşamba günü Kuruçeşme Les Ottomans Hotel’de buluşan ünlü isimler, “doğal nefes” terapisi yaparak yaza “nefes” kesici bir başlangıç yaptı. Nefes eğitmenleriyle birebir terapiler gerçekleştiren Çağla Şikel, Elif Gönlüm, Sitare Akdilek, Ayşe Tolga ve Pınar Hotiç, Karamehmet’ten “cilt bakımı, fitness ve fiziksel güzellik için bedenimizi zorlamadan neler yapmalıyız?” sorusunun cevabını da aldı. Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet, “Nefesimiz açık olmadığı müddetçe ne cildimiz, ne diğer hücrelerimiz, ne de organlarımız kendini yenileyebiliyor. Bu nedenle hepimiz öncelikle nefesimizi açık tutmalıyız” diyerek, sağlıklı, dinç ve fit kalmak için tüm spor dallarını deneyenlere de bedenlerine aşırı yüklenmeden, zorlamadan, yıpratmadan spor yapmaları tavsiyelerinde bulundu. Tüm sporların, beden farkındalığını artırması, kas gelişimine ve korunmasına faydası olması gerektiğini ifade eden Karamehmet, etkinlikte, vücudu zorlamak, hırpalamak yerine yumuşak ve bedenin, nefesin kendi hızına göre, insan doğasına uygun şekilde spor yapmak gerektiğinin önemine değindi.

www.nevsah.com

Nevşah Fidan Karamehmet Kimdir?

Uluslararası Nefes Koçluğu Federasyonu Kurucu Başkanı, ABD Nefes Bilimleri Enstitüsü Üyesi, Nefes Uzmanı ve Yazar.
Fiilen Türkiye'ye transformasyonel nefesi getiren ilk kişi, “nefes eğitmenliği” sisteminin kurucusu ve dünya çapındaki üç-dört ehil eğitmeninden biridir. ABD, İngiltere ve Türkiye’de verdiği, tamamen kendi müfredatı olan ve dünya çapında yankı yaratan “Mucize Kursu”nda, “doğal nefes almanın önemini” anlatmakta, katılımcıları kurban rolü oynamayı bırakıp yaşamlarının kontrolünü ellerine almaya, hayatlarının değişmesini sadece beklemek yerine, harekete geçip bir şeyler yapmaya teşvik etmektedir. Nefes koçlarının hocası Nevşah Fidan Karamehmet çalışmalarında transformasyonel nefes, holistik nefes, nefes terapisi, yeniden doğuş, kuantum fiziği, yaşam koçluğu ve meditasyon tekniklerinden esinlenmektedir. 11 yıldır NFS Yaşam Okulu'nun kurucu başkanlığını yapmaktadır. Nefes Koçluğu, ICF tarafından akredite edilmiş Profesyonel Eğitim Programı'dır. Karamehmet, dünya çapında binlerce nefes koçunu eğitmiştir ve bunların büyük çoğunluğu sertifikalıdır.

Dokuz adet çok satan kitaba ve birçok ödüle sahiptir.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN