HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 1 Mart 2018

Nadide Sultan Bebeğinin Cinsiyetini Açıkladı

Magazinizmir
Nadide Sultan, TRT FM’de “Renkli Saatler” programında Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

Kısa bir süre önce "Uçmalıyım" adlı yeni teklisini yayınlayan Nadide Sultan programda, 6,5 aylık hamile olduğunu ve bir erkek çocuk sahibi olacağını söyledi. Sanatçı, kariyer için nefes nefese, oradan oraya koşturulan çocuklara üzüldüğünü de dile getirdi.

Programda akustik performans sergileyen Nadide Sultan ilk olarak, "Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar" şarkısını akustik olarak yorumladı.
Müzik kariyerinde 21. yılına giren Nadide Sultan, yeni yayınladığı "Uçmalıyım" şarkısını yabancı radyoların çaldığını söyledi. Ayrıca sanatçı, Michael Kuyucu’nun kendisine yaptığı CD’leri hala sakladığını dile getirerek; "Arabam hala senin yaptığın CD’lerle dolu. Eşim kaliteli müzik dinleyen bir adam. Yolculuk yaptığımızda Balıkesir’den itibaren Yunan müzikleri dinliyoruz.” diye söyledi.

Programda Michael Kuyucu’nun "lisede çocuk korosuna ilk girişte kazanamadığın doğru mu?" diye sorması üzerine sanatçı; “Küçük olduğum için almak istemediler, bende ‘Bir kere dinleyin’ dedim ve sonra solist oldum. İlk okulda da halk korosundaydım, çok küçük yaşta başladım müziğe" dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okurken, hem okuyup hem çalışan Nadide Sultan; "İTÜ piyasada çalışmamızı yasaklamıştı. Bize mobing uygulanıyordu, kanaat notlarımız düşüyordu. Bir keresinde hiç unutmuyorum, gece sabaha kadar çalıştım, notları elle yazıyorduk ve kötü yazdım, sildim ve iz çıktı, defterin bütünlüğünü bozdum. Repertuvar hocamız ödevim için; “Hayatımda gördüğüm en iğrenç şey" demişti dedi.

Nadide Sultan programda soyadının “Sultan” olmadığını, aslında başka bir soyadının olduğunu ve “Sultan” isminin 2. adı olduğunu söyledi.
Michael Kuyucu’nun “90 lar mı 70’ler mi?” sorusuna Nadide Sultan, “90lar. Çünkü üretimin çıldırdığı dönemlerdi” cevabını verdi.

Bu zamana kadar 7 albüm 4 single yayınlayan sanatçı program boyunca, "Gel gönlümü", "Kim Ne Derse Desin",  "Seveceğim", "Beni Çok Sev", "İhanetten Geri Kalan", "Sevdan Olmasa" ve "Ben Sende Tutuklu Kaldım" şarkılarını akustik olarak yorumladı.

Programda sanatçıya klavyede Erdem, perküsyonda Emrah, ve orkestra şefi Göksel Çelik eşlik etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN