HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 8 Aralık 2018

Müziğin Efsane İsmi 21 Aralık’ta İzmir’de

Magazinizmir
Müziğin efsanesi "Özdemir Erdoğan" unutulmaz şarkılarını özel orkestrası ile 21 Aralık'ta Bostanlı Suat Taşer Sahnesi'nde seslendirecek.

"İkinci Bahar", Bana Ellerini Ver", "Sevdim Seni Bir Kere", "Aç Kapıyı Gir İçeri", "Gurbet", "Baharda Kuşlar Gibi", "Canım Senle Olmak İstiyor" gibi hayatımızda yer etmiş besteleri, sahibinin sesinden dinlemek isteyen müzik severler 21 Aralık’ta Bostanlı Suat Taşer Sahnesi’nde yerini alacak. Yarım asırlık müzik geçmişiyle dinleyicilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak olan Özdemir Erdoğan, 24 albümlük arşivi ve sayısız bestesiyle İzmirlilerle buluşacak.

Müziğin efsane ismi 78 yaşındaki Özdemir Erdoğan, 1974’ten itibaren Türk Müziği, Türk Halk Müziği ve diğer etnik müziklerle ilgili çalışmalara başladı. 1984 yılında “Bahar şarkıları” ve “Aşkımız Şarkılarda Yaşasın” albümleriyle büyük ilgi gören sanatçı, sanat alanına sözü ve müziğiyle yeni bir yorum getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Almanya, İsviçre ve Fransa’da çeşitli festivallerde Özdemir Erdoğan, müziğin yaşayan efsanesi olarak konserlerini sürdürüyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN