HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 8 Aralık 2017

Müge Aygıt'ın "İçimden Gelenler"i Sanat Severlerle Buluştu

Magazinizmir
Çamura hayat veren seramik sanatçısı Müge Aygıt, 3 yıl süren yoğun çalışma sürecinin ardından hazırladığı "İçimden Gelenler" koleksiyonunu sanatseverlerler buluşturdu.

İzmirli seramik sanatçısı Müge Aygıt’ın eserlerinden oluşan "İçimden Gelenler" sergisi Alsancak’ta bulunan GT Art & Interiors’da açıldı.

Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı kokteylin ardından açılan sergi 14 Aralık’a kadar görülebilecek. Açılışta konuşan Müge Aygıt, eserleri sergileme sürecinin de en az eserleri hazırlama süreci kadar heyecan verici olduğunu söyledi. Yaşamında çamur ve renklerin çok özel bir yeri olduğunu ifade eden Aygıt, "Serginin enerjisini bu sevgi ve beraberinde yaşadığım heyecan oluşturdu. Otuz artı üç yıl yoğun bir şekilde çalıştım ve sonuçta öncelikle beni memnun eden bu eserler çıktı ortaya" dedi.

Sevgi ve aşkla yapılan işlerin enerjisine hep inandığını o nedenle “İçimden Gelenler” sergisine ‘sevgi sergisi’ demek istediğini dile getiren Aygıt, "Günümüz dünyasına bir tutam güzellik katabildiysem ne mutlu bana" diye konuştu.

Müge Aygıt Kimdir?

İzmir doğumlu Müge Aygıt, 1977 yılında Mehmet Tüzüm Kızılcan atölyesinde seramik çalışmalarına başladı. 1978-79 yıllarında eğitim için İngiltere’de bulundu. 1980’li yıllarda Yük.Mim.Müh. Semih Aygıt ile Aygıt Sanat Galerisi’ni kurdu ve yöneticiliğini yaptı. 1987-89 yıllarında Cuma Ocaklı ile resim çalışmalarını sürdürdü. 1993 yılında kendi seramik atölyesini kurdu. 2003’te Adnan Franko Sanat Galerisi’nde ilk kişisel sergisini açtı. Atölye sergileri düzenledi ve karma sergilere katıldı. Sanatçının ayrıca bir çok iç ve dış cephe pano çalışması bulunmakta. Müge Aygıt, çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürmekte.

FACEBOOK İLE BAĞLAN