Modacı Öğrencilerden 'Şiddet'li Tasarımlar

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil ve Moda tasarım Bölümü Moda Giyim Tasarım Anasanat Dalı 3. ve 4. sınıf öğrencileri tarafından Şiddet temasıyla hazırlanan tasarımların jüri değerlendirilmesi bölüm hocaları ile giyim sektörü temsilcileri tarafından gerçekleştirildi.Defile geniş kitlelere ulaştırır

Her öğrencinin kendilerine verilen şiddet konusunun kadına şiddet, çocuk istismarı ve şiddeti, hayvana şiddet gibi ayrı ayrı alt başlıklarda ele aldığını ve soyut tasarımlarla giyilebilir ürüne dönüştürdüğünü ifade eden Anasanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nevbahar Göksel, toplumda her türlü şiddetin önlenebilmesi ve gündemden düşürülmemesi gereken bir konu olduğunu belirterek bu çalışmayı düzenleyecekleri defilelerle daha geniş kitlelere sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Profesyonellerin desteği önemli

Birbirinden çarpıcı koleksiyonların Yardımcı Doçent Dr. Selda Kozbekçi, Öğretim Görevlisi Sevda Demir, Araştırma Görevlisi Meltem Ok tarafından yönetildiğini sözlerine ekleyen Göksel, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Mergü Tekstilin sahibi Işın Yılmaz ve 3KA Tekstil’in sahibi Ahmet Şahin’in ortaya koyduğu profesyonelce değerlendirmelerinin de öğrenciler için çok faydalı olduğunu söyledi.

Elimizden gelen yardımı yapacağız

Öğrencilerin hazırladığı tasarımları gerçekleştirilen sunumlarda kritik eden EBSO Meclis Başkan Yardımcısı Işın Yılmaz, defile konusunun EBSO’nun gündemine getireceğini belirterek böylelikle hem giyim sanayisi için yeni yeteneklerin çıkmasına yardımcı olabileceklerini hem de böylesine önemli bir konunun ülke gündeminde yeniden konuşulması için bir adım atabileceklerini söyledi.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dokuz Eylül Üniversitesi moda, tekstil, moda tasarım, Moda Giyim Tasarım Anasanat Dalı, giyim temsilcileri, kadına şiddet izmir, çocuk istismarı izmir, hayvana şiddet izmir, Nevbahar Göksel, Selda Kozbekçi, Sevda Demir, Meltem Ok, ege bölgesi sanayi odası, Ahmet Şahin, Işın Yılmaz, izmir modası, izmir tasarım, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti