HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 31 Mart 2017

Lösemili Çocuklara Konserli Destek

Magazinizmir
Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği “Her şey çocuklarımız için” adlı kampanya kapsamında Özgen Akçagül ve Blu Notte’un destekleri ile lösemili çocuklar yararına konser düzenledi.

Konserden elde edilen geliri Ege Çocuk Onkoloji kliniğinde yatan ve takip edilen çocuklara bağışlayan Özgen AKçagül ve Blu Notte’un konserine çok sayıda bağışçı ve vatandaş katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere 700 kişinin katıldığını açıklayan Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nazan Çetingül, dernek olarak projelere aralıksız devam edeceklerini belirtti.

"Amaç Eğitimlerine Destek Olmak"

Özgen Akçagül ve Blue Notte’un Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği yararına vermiş oldukları konserlerden biri olduğunu söyleyen Çetingül, "Bu üçüncü büyük konser bizim için. Yaklaşık iki senede bir bizler ile beraber oluyorlar. Derneğimize yapmış oldukları yardım ile takip etmiş olduğumuz ve yardım ettiğimiz çocuklarımızın eğitim ve öğrenim burslarını tamamlamış oluyoruz" dedi.

"Hedef Sosyal Hayata Adapte Etmek"

Yapılan konser ve etkinlikler ile derneğe büyük katkı sağlandığını altını çizen Çetingül, "Derneğin en önemli amacı çocukların eğitim bursları yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerini karşılama amacıyla kahvaltıları, gezileri düzenleyip onların da sosyal hayata uyumlarını sağlamaktır. Bizler tüm yönetim kurulu üyeleri olarak bu tarz aktiviteleri yapmaktayız" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN