HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 21 Kasım 2016

Konak Rotary Kulübü'nden İlkokul Öğrencilerine Girişimcilik Eğitimi

Magazinizmir
Konak Rotary Kulübü Buca İsmail Şekip Uyal İlkokulundaki 60 öğrenciye iki hafta süren bir girişimcilik eğitimi düzenledi.

"Kartopu ve Girişimcilik Panayırı" adı verilen projenin sonunda öğrenciler aynı zamanda kendi yaptıkları ürünleri bir alış veriş merkezinde satışa sundu.
Projelerine "önce eğitim" başlığı altında devam eden Konak Rotary Kulübü bu kez de ilkokul öğrencilerine yönelik bir proje düzenledi. Öğrencilerin bilişsel ve farkındalık gücünü artırarak özgüvenlerini geliştiren bu eğitimlerle çocuklar aynı zamanda farklı alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı buldu. Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Buca Kaymakamlığı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve İzmir Ticaret Odasının katkıları ile gerçekleşen eğitimlerin içerisinde yaratıcı düşünce atölyesi, yaratıcı girişimcilik atölyesi, bilim atölyesi, tekstil atölyesi, resim atölyesi, boyoz yapım atölyesi, dekoratif sabun atölyesi, müzik-sanat ve enstrümanlar, çevre ve çevre bilinci, sağlıklı beslenme ve spor, trafik ve trafik kuralları, Cumhuriyet Kazanımları ve Çocuklar ile Atatürk ve Devrimleri yer alıyor.

Kartopu ve Girişimcilik Panayırı Projesinin sürdürülebilir bir proje haline gelmesini istediklerini söyleyen Konak Rotary Kulübü Başkanı Prof. Dr. Meltem Onay, "aynı projenin taslak hali yani daha önce 'Kartopu Projesi' şeklinde başlayan ilk uygulama, Karşıyaka-Örnekköy semtinde daha geliri düşük ailelerin çocuklarının yaşadığı bir ilköğretim okulunda yapıldı. 3 gün süren bu eğitimlerde Trafik kurallarına uymak, beslenme ve spor yapmaya özen göstermek, sanatı öğrenmek ve yaşamın bir parçası haline getirmek, tiyatroyu sahnede oynamak ile Atatürk ve Devrimlerini özümsemek ve çocuklarını yetiştiren ebeveynlere 'aile içi iletişim' eğitimleri yer alıyordu. Bu kez girişimcilik eğitimleri de vererek, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini de geliştirici bir hal almasını sapladık. Aynı zamanda çocuk-okul-aile üçgenini oluşturabilme imkanını bulabileceğimizi görmek de bizi çok mutlu etti" şeklinde konuştu. Onay ayrıca projenin gerçekleşmesinde kendilerine destek veren Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Park Bornova alış-veriş merkezi, Sun Tekstil, Spot Tekstil Firmalarına da teşekkür etti.

Eğitimlerin sonunda kendi yaptıkları ürünleri satışa sunan çocuklara törenle sertifikaları verildi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN