HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Şubat 2017

Kent Acil Yenilendi

Magazinizmir
İzmir Kent Hastanesi acil servisi baştan sona yenilendi. Tadilat çalışmalarının hizmetin kesintiye uğratılmadan gerçekleştirildiği acil serviste teknik donanım da yenilendi ve törenle açıldı.

Kurucu ortaklardan Cem Bakioğlu’nun da katıldığı törende, Acil Servis Sorumlusu Dr. John Fowler, "Acil servisimizin sahip olduğu en önemli özellik 7/24 acil tıp uzmanı hekimlerin görev yapması" dedi.

Nöbet izni dışındaki acil çalışanları ayaktan hasta girişi, ayaktan hasta muayene odaları ve tedavi odaları yenilenen, hasta ve refakatçilerini rahatlatan renk ve dekorasyonuyla büyük bir değişime uğrayan servisin açılışında bir araya geldi. Düzenlenen sembolik törende açılış kurdelasını kurucu ortaklardan Cem Bakioğlu’nun yanı sıra Başhekim Prof. Dr. Alp Demireller, Acil Tıp Uzmanları Dr. John Fowler, Dr. Melek Sedef Güryay, Dr. Sevilay Karaduman, Dr. Fecri Bengi, Dr. Nesibe Sönmez Demiryoğuran, acil sorumlu hemşiresi Derya Sabuncular birlikte kesti. Hastaların her türlü sağlık sorununda İzmir Kent Hastanesi’ne ve de acil servisine güvenerek başvurduğunu belirten Bakioğlu, "Bir hastanenin ne düzeyde sağlık hizmeti verdiğini gösteren en önemli bölümü acil servisidir. Eğer bir hastanenin acil servisi iyi çalışıyorsa, o hastane iyi hastane olarak kabul edilir. Kent için bu böyle başladı ve böyle sürecek. Bu yenilenme ve değişimler bu amaç için" diye konuştu.

Dr. Fowler da Kent Hastanesi Acil Servisi’ni diğer hastanelerden ayıran önemli özelliklere sahip olduğunu söyledi. Dr. Fowler, şöyle konuştu:

"Öncelikle acilde görev yapan doktorlarımızın tümü acil tıp uzmanı. Sürekli eğitim gören, güncel acil tıp literatürünü ve uygulamaları yakından takip eden bir ekibiz. Her ay düzenlediğimiz seminerlerle bu bilgi ve uygulamaları meslektaşlarımızla da paylaşıyoruz. Acil servisimizin yenilenmeye ihtiyacı vardı. Işıktan renge, tıbbi donanımdan hasta yatağı ve diğer mobilyaya kadar servisimiz yenilendi. Üstelik bu yenilenme çalışmalarını hizmeti aksatmadan gerçekleştirdik." dedi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN