HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Ekim 2017

Karşıyaka Yalı Lions’ta Devir Teslim Töreni

Magazinizmir
Döneminde önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Karşıyaka Yalı Lions Kulübü Başkanı A. Kadir Alkışel, görevini yeni başkan Hakan Akyıldız’a bıraktı.

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü 2016-2017 Dönem Başkanı ve İzmir Fuga Mobilya Sahibi A. Kadir Alkışel, Fuar Anemon Otel’de düzenlenen törenle görevini yeni dönem başkanı Hakan Akyıldız’a devretti. Eski ve yeni dönem kulüp yöneticilerinin hazır bulunduğu törende konuşan Alkışel, yeni başkan ve ekibiyle kulübün bir adım daha ileriye taşınacağına inandığını söyledi.

Cezaevi Kütüphanelerine Kitap Bağışı

İzmir’de yüzde 90'ın üzerinde doğuştan işitme kaybı bulunan 3 yaşındaki Şerif Mevlüt Ağaçbozan, Karşıyaka Yalı Lions Kulübü aracılığıyla temin edilip, kulaklarına takılan işitme cihazlarıyla duymaya başladığını anlatan Alkışel, kulübün bir yılda hayata geçirdiği faaliyetleri anlattı.

Okul öncesi eğitim alan çocuklara çevre bilicini aşılamak amacıyla atık yağ ve kullanılmış pil toplatma yoluyla farkındalık projesi geliştirdiklerini belirten Alkışel, "İzmir’deki cezaevleri kütüphanelerine kitap bağışı yaptık. Bu projemizle Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği’nden ödül aldık. Denizli Çameli Arıkaya Köyü’ndeki kütüphaneye ilkokul ve ortaokul öğrencileri için yüzlerce kitap bağışladık.

Karşıyaka Belediyesi’nin "Butik Elele" projesine düzenli olarak elbise ayakkabı çanta, muhtelif giyim aksesuarları, ev ve mutfak malzemeleri bağışladık. Kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmasını önlemek amacıyla Çiğli’nin bir çok mahallesinde kilolarca mama dağıtımı yapılarak, yiyecek bulamayan sokak hayvanlarının mağduriyeti giderildi. Kulübümüzün sponsorluğunda Ahmet Adnan Saygun Sanat merkezi'nde, Uluslararası Heykel ve Sanat Sergisi açıldı" dedi.

Yeni Başkan Akyıldız ise misyonlarının uluslararası işbirliği toplumun katılımı ile gönüllü hizmetler vererek, insanlığın ihtiyaçları için, tüm insanlar arasında bir anlayış ruhu yaratmak ve gelişmeyi sağlamak olduğunu söyledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN