HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 6 Eylül 2016

Karşıyaka Sivil Toplum Barış Ödülleri; Maruflu-Sungur ve Yüksel'e Gitti

Magazinizmir
Karşıyaka ve Bostanlı esnafının birlikte düzenlediği 1 Eylül Dünya Barış Günü Bostanlı Barış Şenliği'nde Karşıyaka Sivil Toplum Barış ödülleri verildi.

1 Eylül Dünya Barış Günü Bostanlı Barış Şenliği’nde İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) Başkanı Feyyaz Sungur, İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, İzmirli gazeteci yazar, şair ve aynı zamanda 68’liler Platformu Başkanı Okan Yüksel konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar, barışı, sevgiyi, hoşgörüyü yaygınlaştırmak için bu gibi faaliyetlerin yerel yönetimler tarafından sıklıkla yapılması gerektiğini söylediler.

Dıgıl Sanat Evi’nde gerçekleşen etkinlikte Karşıyaka Sivil Toplum Barış ödülüne layık görülen Sungur, Maruflu ve Yüksel böylesine anlamlı bir ödül almanın gururunu yaşadılar. İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu ve gazeteci şair Okan Yüksel’e ödülünü İZİD Başkanı Feyyaz Sungur verirken, Sungur’un ödülünü ise Dıgıl Sanat Evi’nden Tayfun Pezek verdi.

Okan Yüksel’in şiirler okuduğu gecede Feyyaz Sungur Dünya Barış Günü’nün acı tarihini anlatırken Sancar Maruflu ise "Birlik beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız. Savaşsız bir dünyada ortak geleceğimizi korumak zorundayız. Bunu gerçekleştirebilmek için de Atatürk’ün felsefesini anlamalıyız. Atatürk felsefeleri ile yol alırsak başarılı oluruz" dedi. BRTV Bölge Müdürü Elif Evrim Yazan’ın sunuculuğunu üstlendiği gece Bahçelievler Kültür ve Sanat Okulu Kurucusu Tango Eğitmeni Yiğit Ümmet ve Elif Evrem Yazan’ın Tango gösterisiyle devam etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN