Karşıyaka Rotary'den 31 Yıllık Coşku

Karşıyaka Rotary Kulübü tarafından, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen 31. Torunlar Atletizm Şenliği ve Yarışması seçmelerinde heyecan fırtınası yaşandı.100’ü aşkın okul ve 2 bin 600 öğrenci Atatürk Stadı Seha Aksoy Spor Tesisleri'nde buluştu. 10 Mayıs'taki finallere katılmak için ter döken 6 ile 13 yaş arasındaki atletizme gönül veren minik yürekler, güneşin altında ter döktü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından öğrencilerin resmi geçit töreniyle başlayan elemeler öncesi konuşan Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Barış Kaşka, 31. Torunlar Atletizm Şenliği’nin temellerini İzmir’in yetiştirdiği duayen Gazeteci Şevket Özçelik’in attığını belirterek, "Şevket Özçelik ağabeyimizin hayalini gerçeğe dönüştürüp devam ettirmenin gururunu yaşıyoruz.

Bu yıl 2 bin 600 öğrencimizi ve yüzü aşkın okulumuz bu heyecana ortak oldu. 31 yılda bu olimpiyatlara katılan yüzlerce değerli sporcumuz yetişti. Amacımız Rotary Kulübü olarak çocuklarımıza sevdikleri bir sporu yapmalarını sağlamak. Bunun gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Etkinliğe katılan 2440. Bölge 6. Grup Guvernör Yardımcısı Berkay Eskinazi ise "Karşıyaka Rotary Kulübü'nün sürdürülebilir projesi olan Torunlar atletizm yarışmasını her yıl başarıyla gerçekleştiriyoruz bu başarısını kutluyorum ve devamını diliyorum" dedi. İzmir Atletizm Spor Kulübü Başkanı ve yüksek atlamada Türkiye rekortmeni olan milli atlet Aycan Kurtcan da atletizm sevgisini aşıladığı için Karşıyaka Rotary Kulübü'nü kutladığını söyledi. Kurtcan, "Atletizm çocuklarla daha güzel. Biz önümüzdeki yıllarda daha fazla çocuk sesi duymak istiyoruz. Çünkü en güzel ses çocuk sesi" diye konuştu.

Etkinlik sırasında 2 bin 600 öğrenciye yarışmanın sponsoru olan Pehlivanoğlu Şirketler Gurubu Başkanı Ali Pehlivanoğlu tarafından içerisinde kırtasiye ve 11 çeşit malzeme bulunan çantalar hediye edildi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Karşıyaka Rotary Kulübü İzmir, İzmir Karşıyaka Rotary Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 31. Torunlar Atletizm Şenliği ve Yarışması İzmir, Atatürk Stadı Seha Aksoy Spor Tesisleri İzmir, Şevket Özçelik, Berkay Eskinazi, Ali Pehlivanoğlu, Aycan Kurtcan, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti