HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 7 Aralık 2018

İzmirliler Escape Room’da Aklın Sınırlarını Zorladı

Magazinizmir
Sıra dışı zihin oyunları turnuvası Red Bull Escape Room’da heyecan devam ediyor.

27 Ekim’de başlayan ve aklın sınırlarını zorlayan turnuvada Konya ve Kayseri’nin ardından İzmir elemeleri gerçekleşti. Büyük rekabette 00’s Brain takımı 11 dakika 11 saniyede odadan kaçmayı başardı. Türkiye elemeleri sonunda en iyi süreyi elde eden takım, 23 ülkenin katılacağı Red Bull Escape Room Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Red Bull Escape Room Dünya Şampiyonası’nda Türkiye elemeleri devam ediyor. Yaratıcılık, mantık, görsel düşünme, bellek ve stratejinin fark yarattığı turnuvada dünyanın en başarılı kaçış odası takımı aranıyor.

Oyuncuların 20 dakika içinde bütün gizemleri ve çok oyunculu bilmeceleri çözmek için zihin becerileriyle iletişim yeteneklerini ortaya koymak zorunda olduğu Red Bull Escape Room’da Konya ve Kayseri’nin ardından İzmir elemeleri de sona erdi. Konya’da gerçekleştirilen elemelerde odadan kaçmayı başaran takım olmazken, Kayseri elemelerinde Quasar takımı 15 dakika 1 saniyede odadan kaçmayı başardı. İzmir’de ise 00’s Brain takımı 11 dakika 11 saniyede odadan kaçtı.

Red Bull Escape Room elemeleri sırasıyla Antalya, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve Bursa’da devam edecek ve 30 Aralık’ta son bulacak.

4 kişilik takımların mücadelesinden galip çıkan oyuncular, Mart 2019’da 23 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek Red Bull Escape Room Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme şansı yakalayacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN