HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 11 Mayıs 2017

İzmirliler Aranjmanları Sevdi

Magazinizmir
Oyuncu ve müzisyen Renan Bilek uzun süre yaşadığı İzmir'e bu kez de "Aranjmanlar" ile geldi.

Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser ve söyleşi izleyicilere keyifli bir gece yaşattı.

"Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinin "Her Eve Lazım Süleyman"ı, "Doksanlar"ın Bekir’i, "Yeşil Deniz"in Belediye Başkanı Hilmi’si ve son haftalarda ekranın güldüren dizisi "Yeni Gelin"in babası Kamil’i Renan Bilek, geçmiş yılların unutulmaz şarkılarını "Aranjmanlar" projesiyle sahneye taşıdı. Bir döneme imza atan ve herkesin severek söylediği Türkçe sözlü hafif müzik şarkılarını gitarı eşliğiyle seyircilerle paylaştı.



Renan Bilek, bir zamanlar sevilen pek çok yabancı şarkının üzerine Türkçe söz yazılması şekliyle dillere pelesenk olan, konserlerde yüzlerce kişi tarafından söylenen, Türk filmlerinde kullanılarak sevgisi milyonlara ulaşan aranjmanları lezzetli bir müzik şöleni haline getirdi. Hem müzisyen hem de tiyatro sanatçısı olan Bilek, hoş sohbeti ile de izleyicilerden coşkun alkış aldı. Konuklar hem şarkıların öykülerini dinlediler hem de repertuarda yer alan pek çok İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca şarkının Türkçelerini birlikte söylemenin tadını çıkardılar.

Bu program için ayağının tozuyla Adana’daki dizi setinden gelen Renan Bilek, İzmir’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve Aranjmanlar projesini İzmirlilerle buluşturan Dev Ajans’a teşekkürlerini sundu. Konser Eylül ayı sonunda İzmirli müzikseverlerle yeniden buluşacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN