HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 23 Ağustos 2021

İzmir’in Fenomen Okulu Bornova’da Açıldı

Magazinizmir
Son dönemin hızlı sosyal medya platformu Tiktok’ta videolar milyonlarca izleniyor. Milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya platformuna içerik üretmek ve yeni fenomenler yetiştirmek için yola çıkan ‘MagicLife Media’, Bornova ilçesinde açıldı. Açılışa çok sayıda Tiktok fenomeni katıldı.

 Dans organizasyonları ve malzemeleri işi ile uğraşan İbrahim Vardar ve Alkım Boz tarafından kurulan şirket bir nevi İnfluencer Okulu şeklinde hizmet verecek. İçerik üretme ve izlenme oranlarını artırmak isteyenler başvurabiliyor. Sadece kullanıcılara hizmet vermeyen firma aynı zamanda birçok ulusal firmaya Tiktok’la ilgili danışmanlık hizmeti veriyor. MagicLife Media Genel Müdürü İbrahim Vardar, “Yaklaşık 7-8 yıldır dans organizasyonları ve malzemeleri ile işler yapan İbrahim Vardar, dans ayakkabıları üretiyor. Dans organizasyonları yapmaya başladık. Daha sonra biz bu organizasyonları pazarlamaya başladık. Kendi organizasyon firmamızdaki isimlerimizle TikTok platformuna içerik üretmeye başladık” şeklinde konuştu.

“Tiktok diğer mecralardan 12 kat daha hızlı”

Tiktok’u neden seçtiklerini anlatan Vardar, “Normal sosyal medya platformlarından yaklaşık 12 kat daha hızlı ilerleme kaydedebiliyorsunuz. Eda Yön ve Büşra Yılmaz ile başladık, daha sonradan Su Thinova’yı da ekleyerek devam ettik. Eda, 8 ayda 2,2 milyon takipçiye ulaştı. Büşra’da 700 bine yaklaştı. Su ise 900 binlerde. Daha sonra yeni fenomen arkadaşlarımızla devam ettik. Bu işe fenomen arkadaşlarla birlikte başladık. Ben onların menajerliğini yapıyorum” dedi.

“Ünlü olmak için artık İstanbul’a gitmeye gerek yok”

İzmir aşığı biri olduğunun altını çizen Vardar, “Biz MagicLife Media’yı açarken bize İstanbul’da açmamızı söylediler. Ünlü olmak istiyorsan İstanbul’a gitmelisin düşüncesinin artık bittiğini düşünüyoruz. Ben İzmir aşığı biri olarak burada yapmak istedim. İzmir’de açtık. Biz burada İnfluencer okulu açtık. Kişi dans eğitimi almak isterse dans eğitimi alacak. Oyunculuk eğitimi almak isteyen oyunculuk eğitimi alacak. Sesiyle ilgili eğitim almak isteyenler sesiyle ilgili eğitim alacak. Ona göre konsept odalar oluşturduk. Çalışabilecekleri çekim yapabilecekleri alanlara yer verdik. Sosyal medyada bazı algoritmaları çözdük. Tüm sosyal medya platformlarıyla da çalışıyoruz. Açılış günümüzde, Tiktok’tan mavi tıkımızıda aldık. 1 ay önce açılan hesabımızda 150 bine ulaştık.”

“Firmalar Tiktok’un reklam gücünün farkına varacak”

Firmalara Tiktok’un reklam gücünü anlatan Vardar, “Biz firmaların reklam gücüyle ilgileniyoruz. Eksik kalan reklam taraflarını dolduruyoruz. Dışarıdan da yeteneğini göstermek isteyen herkese kapımız açık. Yaşar Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde bir konumdayız. ‘Magic Life Media’ İzmir metrosunun sanayi durağında yer alıyor. Stüdyolarımız var. Hafta içi 12:00-17:00 saatleri arasında gelip çok düşük ücretlerle çekimlerini yapabiliyorlar. Bir saat kullanım ücreti 20-30tl. Tiktok bir reklam gücü. Bundan 6 ay sonra bu güç daha da ilerleyecek. Büyük markalarla çalışıyoruz. Sosyal medyayı kullanmayan sektörleri ya da firmaları sosyal medyanın içine çekiyoruz. İnsanlara ulaşmakta sıkıntı çeken firmaları bu platformlara yönlendiriyoruz. Amiral gemimiz Tiktok. Biz sosyal medya içerik üreticisiyiz. Sadece fotoğraf çekip kendi haline bırakmıyoruz. Ulaşımımız çok kolay. Yeni Bornova’dayız. Herkes bize rahat rahat ulaşabilir” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN