HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Mart 2017

İzmir'in En Baba Meyhanesi ''Babayani'' 3 Mart'ta Açılıyor!

Magazinizmir
Yarın saat 20:00'da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde kapılarını açacak olan Babayani Meyhane, İzmir'deki meyhane kültürüne yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

76 yıl önce Orhan Veli'nin "Rakı Şişesinde Balık Olsam" dizeleriyle ilk kez hayat bulan Babayani; onlarca yıldır öğrenmiş, bilgilenmiş, ne şairlerin ne alimlerin masasına oturmuş. En sonunda dayanamamış ve şişesini kırmış! Şimdi, bizlere; abartılı aşkın zararını, mey ile sohbetin adabını, arkadaşın kıyağını , eğlencenin yararını... Kısacası her işin bir ayarını, anlatmaya gelmiş...


Girit ve Ege mutfağının en güzel örneklerinden oluşan sağlıklı ve leziz menüsü, rakı sohbetleri ve özenle seçilmiş canlı müzik repertuarı birleşince; meyhane kültürünü sevenlerde bağımlılık yaratacak, deniz ürünlerine hayır diyemeyenleri ise müdavimi yapacak bir mekan olacağa benziyor.


Babayani Meyhane, her gün değişen gün ortası menüleriyle de misafirlerine haftanın her günü keyifli öğle yemekleri hazırlıyor. Müşterilerine; fix menü, alakart ve açık büfe gibi seçenekler sunan mekan, ürünlerinin tazeliği, çeşitliliği ve lezzetinden asla ödün vermeyeceğini önemle dile getiriyor.


Meyhane kültürünü, balığı, mezeyi, rakıyı seven herkese yarın için Babayani Meyhane'de yerini ayırtmasını şiddetle tavsiye ediyoruz!

 

Tarih   : 3 Mart Cuma

Yer      : Babayani Meyhane 

Adres : Akdeniz Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. 146/B ALSANCAK

REERVASYON : 0232 421 91 00

FACEBOOK İLE BAĞLAN