HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 21 Kasım 2017

İzmir'de 'Sen Kiminle Dans Ediyorsun' İzdihamı!

Magazinizmir
Bana Masal Anlatma ve Kara Bela’dan sonra Burak Aksak’ın yeni filmi 'Sen Kiminle Dans Ediyorsun', 17 Kasım’da BKM yapımcılığında vizyona girdi.

Küçük insanların samimi hikâyelerini ve başarı mücadelesini anlatan filmin eğlence ve kahkaha dolu geçen İstanbul galasının hemen ardından, filmin başrol oyuncuları Binnur Kaya, Demet Özdemir, Okan Çabalar ve Burak Aksak, İzmir Optimum, Cinemaximum Sinemaları’nda hayranlarıyla buluştu. BKM Ege Bölge Temsilciliği Devajans organizasyonuyla gerçekleştirilen İzmir galasında yaklaşık 4 bin kişi filmin oyuncularını karşıladı.

Fuaye alanında dansçıların ritmik hareketleriyle iyice coşan binlerce sinemasever Binnur Kaya, Demet Özdemir, Okan Çabalar ve Burak Aksak’ın sahneye gelmesiyle çığlık atarak ekibin danslarına eşlik etti. Demet Özdemir’in dansçılarla yaptığı şov, hayranları tarafından dakikalarca alkışlanırken, Okan Çabalar’ın Michael Jackson ile özdeşleşen ‘ay yürüyüşü’nü yapması yoğun ilgi gördü. İzdihamdan güçlükle sinema salonuna geçen oyuncular, bir kez de izleyiciler için film öncesinde topluca dans etti. Film esnasında birçok sahne alkışlar ve kahkahalarla izlenirken, Demet Özdemir çıkışta ağlayan minik hayranlarını kırmayarak onlarla fotoğraf çektirdi.

Basına da röportaj veren ekipten Burak Aksak “Bütün yazımızı dans derslerinden çekimine, kurgusuna denk bu filme harcadık. Çok güzel bir iş çıktı. Çok mutluyuz. Bizim içimize sindi, o yüzden çok rahatız" cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Aksak "Dans edebilen yetenekli oyuncular arıyorduk, oynayabilen yetenekli dansçılar bulmuşuz. O kadar iyiler ki..." diyerek filmde oynayan arkadaşlarına övgü dolu sözler sarf etti.

Kendisine ‘Senaryo yazmak mı daha zor, yönetmenlik yapmak mı?’ sorusu sorulan Aksak “Yazmak beni her zaman daha rahat hissettiriyor. Sette çok kalabalıksınız, insan ilişkisi işin içine girdiğinde biraz zorlanabiliyorsunuz. İyi bir senaryo olmazsa, iyi film olmaz” cevabını verdi.

Başrol oyuncusu Demet Özdemir "Burak Aksak’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği bir sette olmak; Binnur, Okan, Uraz ve Bora’yla çalışmak hem bana çok şey öğretti, hem de eskiden dansçı olduğumdan geçmişte yaptığım bir şeyi insanlara aktarmış oldum. Benim için büyük şans. Güzel geri dönüşler alıyoruz ikinci günümüz olmasına rağmen. Yolumuz açık olsun" dedi.

'Sen Kiminle Dans Ediyorsun' filminin kendisine bir nevi nostalji yaşattığını vurgulayan Okan Çabalar "Çok hiperaktif ve hareketli olduğumu söylerler. Çocukluğumdan beri dans etmeyi çok seven ve izlediğim klipleri mahallede canlandırmaya çalışan mahalle arkadaşlarım vardı. Bu film bizim büyümüş halimiz" itirafında bulundu.

Binnur Kaya da İzmir’de yaşamayı çok arzu ettiğini söyleyerek "İzmir’i çok seviyorum. İstanbul’dan sonra yaşamak istediğim yer İzmir. Bu gelişimde de tekrar ‘2-3 sene de olsa İzmir’de yaşayamayacak mıyım?’ dedim. O kadar çok seviyorum. Bir yer sadece coğrafyasıyla değil insanlarıyla da güzelleşiyor. İzmir o hissi yaşatıyor" açıklamasında bulundu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN