HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Ekim 2018

İzmir'de Kahve Festivali Rekor Kırdı

Magazinizmir
İzmir’de Kahve Festivali bu yıl rekor kırdı. LOC Festival’s tarafından üçüncüsü düzenlenen festival son gün ziyaretçi akınına uğradı.

Her yaştan misafiri ağırlayan festivalde geçen sene olduğu gibi bu yıl da kahve tadımları, barista şovları, sahne performansları, sergiler, atölyeler ve söyleşiler ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı. Kahve çekirdeği üreticileri, kavurma makinası değirmen firmaları, geleneksel Türk kahvecileri 3. dalga kahve makinası ihracaat ve ithalatçıları, kahve ve kafelerin yanı sıra yan ve destek ürün markaları ve tasarımcıları katılıp ürünlerini tanıtırken diğer yandan da canlı heykel gösterileri festival alanındaydı.

Yetişkinler ve çocuklar için hazırlanan oyun ve eğlence alanını dolduran gençler keyifli vakit geçirdi. Birçok leziz seçenek ise yeme-içme bölümünde İzmirlilerle buluştu. Festival boyunca 110 firma ve yaklaşık 40 bin ziyaretçi festival alanındaydı.

Rekor sayıda ziyaretçinin üç gün boyunca gündüz 12.00’de Arena’ya alındığı festival gece boyunca da sürdü.Dj performansları, müzik grupları, dans şovları izleyenleri adeta eğlenceye doyurdu. Festivali düzenleyen firmanın ortaklarından Şahin Aydoğan, festivalin katılım açısından kendi alanındaki en büyüğü olduğunu belirterek "İlk yıl 18 bin 336 ziyaretçimiz vardı. 2017’de 31 bin 244’e çıktı. Bu yıl yaklaşık 40 bin ziyaretçi ile rekor sayıya ulaştık. Her yıl artarak büyüyoruz" dedi.

Pamela ve Gripin Rüzgarı Esti

Festivalin ilk gününden itibaren müzik grupları Fondip, Daha Neler, Aydok Moralıoğlu, Gözde Okan, Hakan Doğanay ve Tayfası, Eda Baba, DJ Serge, Dj Ozan Akçiçek, CrysDance Team, Tuna Kiremitçi, İzmirlilere eğlenceli saatler yaşattı. Son gün ise Pamela ve Gripin sahne aldı.

Pamelaseksi kıyafeti ve sahne performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Sevilen şarkıları ‘Kal Benim İçin’, ‘Ağla Halime’, ‘Sen Olmayınca’ yı seslendiren Pamela yaklaşık iki saat sahnede kaldı. Ardından sahneye Gripin çıktı.

Gençlerin coşku içinde izlediği konserde Gripin ‘Muhtemel Aşk’, ‘Aşk Nerden Nereye’, ‘Durma Yağmur Durma’ isimli bilinen şarkılarını söyledi. Geç saatlere kadar süren konser, festivalin son gününe damgasını vurdu.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN