HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 30 Nisan 2018

İzmir'de" Bir Antepli ''Soylu Katmer Künefe'' Mavişehir'de Açıldı

Magazinizmir
Türk mutfağının en zengin yöresel mutfağı Gaziantep mutfağının İzmir’deki temsilcisi "Soylu Katmer Künefe" Mavişehir’de açıldı.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eski il başkanı, meclis üyeleri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve seçkin davetli topluluğunun katıldığı bir törenle açıldı.

Soylu Künefe Katmer Salonu işletmecisi Dr. Necip Karakaş Antepli dededen 3 kuşaktır fıstık işi ile uğraşmaktadırlar. Fıstığın üretiminden tüketimine bütün aşamalarında varlar. Antep’te kendi işletmeleri olan Fıstık fabrikaları bulunmaktadır. 1950 yılında dede Necip Karakaş’ın başlattığı fıstık yolculuğu bugün torun Necip Karakaş’la daha genişlemiş bir şekilde yürütülmektedir.

Soylu Katmer Künefe salonu Gaziantep’in meşhur kahvaltısını yöresel lezzetlerini İzmirlilerin ayağına getirmekteler. Gaziantep kahvaltısı yapmak için Antep’e gitmeye gerek yok
İzmir’de yöresel Antep kahvaltısı yapmak isteyenlerin adresi Soylu Künefe Katmer Salonu. Antep yöresine özgü sıcak katmer kahvaltının olmazsa olmazı. Soylu Katmer Künefe Antep’in bütün lezzetleri en doğal ve orijinal olarak izlere sunmaktadır.

Soylu Künefe Katmerin işletmecisi ailenin 3. Kuşak temsilcisi Dr. Necip Karakaş "1950 yılında Antep’te dedemin başlatmış olduğu fıstık yolculuğunu, Antep lezzetlerini İzmirlilerle buluşturmak istiyoruz. Mutluyuz gururluyuz. Açılışımıza katılan Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve tüm konuklarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN