İzmir İnovasyon Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir Genç İş Adamları Derneği'nin üniversiteler, kamu ve meslek kuruşlarının katkıları ile düzenlediği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışması sonuçlandı.İzmir ekonomi ve bilim dünyasının tanınmış isimlerinden oluşan jüri İnovatif Fikir, İnovatif Ürün ve Kent için İnovasyon kategorilerinde ödül almaya hak kazanan projeleri seçti. Yarışma sonuçları Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılan ödül töreninde açıklandı.

İGİD’in; İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversiteler, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve meslek kuruşlarının katkıları ile düzenlediği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Ödül töreninde konuşan İGİD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Doğanata, İzmir İnovasyon Ödülleri yarışması ile girişimcilerin dikkatini inovasyona ve yüksek katma değerli üretime çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Jüri Heyeti Başkanı inovatif girişimci Alphan Manas yaptığı sunumda geleceğin iş ve girişimci modeline yönelik vizyonunu paylaşarak inovasyonun amacının hayatı kolaylaştırmak olduğunu, var olan ürünlere alternatif çözüm önerileri ve eklemeler yaparak yepyeni bir ürünler oluşturabildiğini kaydetti.

Jüri Heyeti yarışmada birbirinden ilginç ürün ve projeler arasında en iyilerini belirledi. Geliştirdikleri teknoloji ile omurga implantları, transpediküler vida, ayarlanabilir elastik-rijid vida üretimi yapan Temiz Medikal ürün dalında birinci olurken, konsept fikir alanında birinciliği kan şekerini göz yaşından tespit eden kontakt lens projesi ile Canan Aslı Yıldırım aldı. Kent İçin İnovasyon kategorisinde ise atık toplama otomasyonu ile Lime firmasından Urve Akdoğan birinci oldu. Ödül töreninde İnovasyon Ödülleri yarışması etkinlikleri kapsamında İzmir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi’nde yapılan inovasyon yarışmalarında dereceye giren öğrenci takımlarına da ödüller verildi.

İZKA koordinasyonunda hazırlanan İzmir Bölgesel Yenilik Stratejisi’nin işaret ettiği önemli ihtiyaçlardan birisi olan etkinlik ile ödül alan ürün ve fikirlerin daha çok kişi ile buluşması yanısıra, inovasyon konusunun daha çok KOBİ’nin öncelikleri arasına girmesi ve İzmir’de teknoloji ve yenilik ekosisteminin geliştirilmesi sağlanacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir, İnovasyon Ödülleri, İzmir Genç İş Adamları Derneği, novatif Fikir, İnovatif Ürün, Kent için İnovasyon, Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selim Doğanata, Alphan Manas, omurga implantı, transpediküler vida, elastik-rijid vida, Temiz Medikal, kontakt lens, Canan Aslı Yıldırım, Urve Akdoğan, İzmir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti