İyilikten Vazgeçmiyorlar

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), yine sanatın gücünü gösterdi. Geçen yıl "Sığınamayanlar" oyunu ile Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'na destek veren LİYAKAT, bu yıl yeni bir oyunla "KİTVAK" yararına sahneye çıktı.Girişimcilik alanında hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken LİYAKAT, artık gelenek haline getirdiği tiyatro oyunlarına bir yenisini ekledi. Geçen yıl sahnelediği "Sığınamayanlar" oyunuyla Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'na destek veren LİYAKAT üyeleri Liz Sarda, Şela Habif, Yeşim Gencer ve Özlem Gümrükçü bu yıl "Kadınlar Filler ve Saireler" adlı trajikomik bir oyunla sahneye çıktı. Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenen oyun büyük ilgi gördü. Yunus Emre Gümüş'ün kaleme aldığı Sibel Erdenk'in yönettiği oyunda LİYAKAT üyeleri performanslarıyla ayakta alkışlandı.

Girişimcilik ekosistemini desteklemek üzere kurulan LİYAKAT'ın toplumsal konulardaki duyarlılığın yüksek olduğunu belirten LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, sosyal projelere de destek verdiklerini söyledi. Eskinazi, "Bu yıl ise oyunumuzun gelirini KİTVAK'ın Dokuz Eylül Hastanesi'ne yapacakları konukevine bağışladık. Şanslı bir derneğiz çünkü her üyemiz kendi becerileri ışığında derneğe katkı koyuyor. Dört arkadaşımız da oyunculuklarıyla böyle bir tiyatro yaparak önemli katkı verdi" dedi. Eskinazi oyunu yine sosyal projelere destek olmak üzere bir kaç kez daha sergilemeyi hedeflediklerini belirtti. Bu desteğe gönül veren LİYAKAT üyelerini de kutlayan Eskinazi, "Sanat belki de girişimciliğin en zorlu alanlarından biri. Çünkü sanatın kazancıyla kendi hayatınızı değil dünyayı değiştirme imkanına kavuşursunuz. Sanatın olmadığı bir toplumda refahtan, huzurdan, mutluluktan bahsedilemez. Bu yüzden LİYAKAT olarak sanata olan desteğimiz kesintisiz sürecek" diye konuştu.

GELİN DESTEK VERİN

KİTVAK'ın 2011 yılında hasta ve hasta yakınları için konukevi projesini uygulamaya aldığını belirten KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul hayırseverlere seslenerek, "Proje kapsamında hastanın yanında refakatçı kalamayan, ekonomik yetersizlikleri yüzünden günü ve geceyi, sıcakta soğukta, yağmurda çamurda hastane bahçesinde vakit geçirmek zorunda kalan hasta ve hasta yakınlarını bu çileli durumlardan kurtarmak amaçlandı. Gelin siz de destek verin böylece. Gelin siz de değerli bağışçılarımız da elimizi tutun ve bizimle olun" dedi. Gecede Banu Kurt’un yaptığı el yapımı bebekler de KİTVAK yararına satışa sunuldu. Eskinazi, Umut ve Masal adlı bez bebekleri eline alarak destek çağrısında bulundu.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER LİYAKAT, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, KİTVAK, Girişimcilik, tiyatro, Liz Sarda, Şela Habif, Yeşim Gencer, Özlem Gümrükçü, Atatürk Kültür Merkezi, Yunus Emre Gümüş, Sibel Erdenk, ekosistem, Berkay Eskinazi, Dokuz Eylül Hastanesi, konukevi, Ramazan Soncul, ekonomik yetersizlik, bez bebek, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti