HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 24 Ekim 2017

İpek Yolu Orkestrası'dan Kuşadası'nda Konser

Magazinizmir
Ege Üniversitesi tarafından bu yıl EgeArt Sanat Günleri kapsamında akademisyenlerden oluşan "İpek Yolu Orkestrası" kuruldu. EgeArt Sanat Günleri için özel olarak kurulan ve ilk konserini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Kuşadası’nda verecek olan İpek Yolu Orkestrası 40 akademisyenden oluşuyor.

Koordinatörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden Öğretim Görevlisi Gürkan Güleç’in üstlendiği orkestra, 17 üniversiteden müzik alanındaki 40 akademisyenden oluşuyor.

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr Bilgehan Güitekin, EgeArt’a özel bir orkestra kurmanın kendileri açısından büyük bir onur olduğunu ve orkestranın uluslararası platforma taşınması için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Prof.Dr. Gültekin; ipek yolu orkestrasında 3 profesör, 3 doçent, 5 yardımcı doçent, 18 öğretim görevlisinin yer aldığını ayrıca orkestrada bir emekli cumhurbaşkanlığı senfoni sanatçısının olduğunu belirtti.

İpek Yolu orkestrası, 29 Ekim 2017 Pazar günü, Kuşadası Belediyesi Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde vereceği konser için hazırlıklarını tamamladı. Konser, Kuşadası İsmail Cem Meydanı'nda sahne yapılacak. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’dan da büyük destek alan Orkestra, Cumhuriyet Bayramı EgeArt konseri ile sanatseverlere müzik ziyafeti sunacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN