HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 17 Kasım 2016

İki Kız Kardeşten Yunan Tavernası

Magazinizmir
Biri İstanbul’da restoran işletmeciliği yapan diğeri de Güzelbahçe Özsüt’de bayi müdürü olan iki kız kardeş Filiz ve Hilal Görcaner, Alsancak’ta Helios Greek Taverna’yı hayata geçirdi.

Pazar ve pazartesileri hariç haftanın 5 günü hizmet verecek olan mekanda, Yunan müzikleri ve mezeleri eşliğinde konuklarını ağırlayacak olan iki kardeş "İzmir’de çok fazla rastlanmayan bir işletme açalım istedik.

120 kişi kapasiteli mekanımızın kapıları, akşam 20.00’dan gece 00.30’a kadar açık olacak. Cuma ve cumartesi günleri de değişik grupların sahne aldığı canlı müzik geceleri düzenleyeceğiz. Sıcak bir aile ortamı yaratmaya çalıştığımız işletmemizde, menüler komşudan (Yunanistan) hazırlaması bizden olacak" dedi.

Bir aylık hazırlık aşamasından sonra açılan mekanın bütün dekor ve süslemelerini kendisinin yaptığını belirten Filiz Görcaner, özel gecelere ve şirket yemeklerine de açık olduklarını ifade etti. Helios’un Yunanca’da Güneş Tanrıçası’nın oğullarından birinin adı olduğunu söyleyen kardeşler, haftasonları sadece yerli müzisyenlerin değil Yunanistan’dan da konuk şarkıcıların da sahne alacağını dile getirdi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN