HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Ocak 2018

"IF Wedding Fashion İzmir" Podyumu Büyüledi

Magazinizmir
Sektöründe Avrupa’nın en büyüğü olan IF Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında düzenlenen defilelerde; gelinlik, damatlık ile abiye tasarımları ünlü mankenlerle podyumdaydı.

2018 ve 2019 modasını belirleyecek defileler, moda severlerden tam not aldı.

Bu yıl 12’ncisi gerçekleşen IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından düzenlendi. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak fuarizmir’de gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir, bünyesinde düzenlenen defilelerde podyuma çıkan, gelinlik, damatlık ve abiye tasarımlarıyla sektörde yine öne çıkarak 2018 - 2019 modasını belirleyecek.

Defile Şöleni

Cuma günü sona eren IF Wedding Fashion İzmir’de, gerçekleşen 6 defile ile birlikte dünyaca ünlü mankenler podyumda yer aldı. Abiye giyim markası AlfaBeta tarafından 16 Ocak’ta gerçekleşen defilede, Victoria’s Secret meleği Maryna Linchuk Türkiye’de ilk kez İzmir’de podyuma çıktı.

2017 yılının Gelinlik Tasarım Yarışması birincisi Amor Gariboviç’in performans defilesinde ise Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Merve Büyüksaraç, Elif Ece Uzun gibi ünlü mankenler podyumda büyüledi.

2018 Yılı Kaftan ve Nişanlıklar Podyuma Çıktı

17 Ocak Çarşamba günü Osmanlı Moda firması, 2018 yılı için hazırlanan 33 parçalık özel kaftan ve nişanlık tasarımlarını müşterileriyle buluşturdu. Defilede ünlü mankenler Günay Musayeva, Şebnem Schaeffer başta olmak üzere birçok manken boy gösterdi. Osmanlı Moda firması sahibi Hasan Gezen, “Bu sene Türkiye ve Avrupa’da Osmanlı Moda’yı daha da ileri taşımak istiyoruz. Ekibimizle birlikte 9 aydır hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Damatlar Sahnede

18 Ocak Perşembe günü Masculini – Quesste Damatlık firması, önümüzdeki sezon için hazırlanan damatlıkları, IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nda gerçekleştirdiği defileyle birlikte müşterilerine sundu. Mankenler, podyum üzerine yerleştirilen halılar üzerinde yürüdü. Firma sahipleri Atilla Tuna, Atilla Ertürk, Osman Aslantaş, Maharram Baghirov, büyük bir emek harcayarak görsel bir şölen ortaya çıkardıklarını ifade etti.

Geçmişin Ezgileriyle Geleceğe

Ottoman Wedding firması, gerçekleştirdiği defileyle geçmişin çizgilileri geleceğin tasarımlarında buluşturdu. 2018 yılı için hazırlanan 33 parçalık özel kreasyon, ünlü mankenler Günay Musayeva, Şebnem Schaeffer ve beraberindeki mankenlerle birlikte moda severlere sunuldu.

Wedding Style Ünlüleri Buluşturdu

IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, Wedding Style dergisinin organize ettiği 2018 Wedding Style Awards gecesine de ev sahipliği yaptı. 30’un üzerinde firmanın ortak katılımıyla gerçekleşen gecede, yıldızlar podyumda buluştu. Wedding Style Dergisi sahibi Nalan Oğuz, “11 yıl boyunca geniş bir okur kitlesine ulaştık. Binlerce yurt içi ve yurt dışında abonemiz oldu. Yurt dışındaki defilelerde İzmir’in gözü kulağı olduk. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Biz çalışmaya devam edeceğiz, üretmeye devam edeceğiz” dedi

Firmaların gelinlik, damatlık ve abiye tasarımlarının podyuma çıktığı defilede, Günay Musayeva, Şebnem Schaeffer, Deniz Pulaş, Sema Şimşek, Ebru Ürün gibi ünlü mankenler yer aldı.

Akçıl Sevenlerini Coşturdu

Gecede ünlü şarkıcı Sinan Akçıl da sevilen şarkılarını seslendirdi. Akçıl, “O kadar çok gelinlik gördüm ki evlenmeye karar verdim. Olabilir tabi, gelinlikler ilham verdi bana. Herkes inşallah bir gün evlenecek, ben dahil. İyi ki varsın güzel İzmir, sen her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin muhteşem koruyucu şehri oldun. 35 en sevdiğim sayıdır” dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN