HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 24 Mayıs 2019

Hollanda Kraliyet Günü Etkinliği Mövenpick Hotel Izmir'de Kutlandı

Magazinizmir
Hollanda milli günü; Mövenpick Hotel Izmir'de görkemli bir resepsiyon ile kutlandı.

Hollanda Büyükelçisi Marjanne De Kwaasteniet ve İzmir Fahri Konsolosu Oğuz Özkardeş evsahipliğinde düzenlenen resepsiyona, konsoloslar, fahri konsoloslar, İzmir’de yaşayan Hollanda vatandaşları ve İzmir’in önde gelen isimleri katıldı.

Hollanda Kraliyet Günü kutlama resepsiyonu, Hollanda ve Türk milli marşlarının çalınmasıyla başladı. İzmir Fahri Konsolosu Oğuz Özkardeş’in açılış konuşmasının ardından davetlilere seslenen Hollanda Büyükelçisi Marjanne De Kwaasteniet, resepsiyonu düzenleyen ve Hollanda’yı İzmir’de en iyi şekilde temsil eden Hollanda İzmir Fahri Konsolosu Oğuz Özkardeş’e teşekkürlerini sundu.

Hollanda’nın Türkiye ile olan dostluğunun 407 yıllık bir geçmişe dayandığını söyleyen Büyükelçi, Kral gününün kutlanacak bir gün olduğunu ifade ederek, "Türkiye ile Hollanda’nın bir çok ortak yanı var. Bu ortak değerler üzerine kurulmuş olan dostluğumuz tabiki zor zamanlar geçirdi, fakat ne mutlu bizlere ki bu dostluğu onarmayı başardık. Bu kral günü de onarılmış dostluğumuzun kutlaması olsun." dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN