Hedefte Rio Var

İzmir Büyükşehir Belediyespor, Antalya'da düzenlenen Ulusal Egemenlik Kupası Okçuluk Yarışması'nda erkek ve kadınlarda takım şampiyonluğunu elde etti.Bireysel yarışmalarda da madalya kazanan İzmirli okçuların sıradaki hedefi, Rio'da yapılacak olimpiyatlara katılmak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Antalya'da 81 farklı kulüpten toplam 442 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal Egemenlik Kupası'nda çifte mutluluk yaşadı. Bilal Güneri, Yağız Yılmaz ve Ethem Gülaçar'dan oluşan "klasik yay erkekler" takımı ile Begül Löklüoğlu, Aybüke Aktuna ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan "klasik yay kadınlar" takımı tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

Bireysel yarışmalarda da ödüle doymayan İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcularından Aybüke Aktuna, "klasik yay kadınlar"da ikinci olurken, Begül Löklüoğlu ise üçüncü oldu. Erkeklerde ise Bilal Güneri "klasik yay"da üçüncülük elde etti.

Rio'ya Gideceğiz

Okçulukta İzmir Büyükşehir Belediyespor'un Türkiye'deki en başarılı kulüpler arasında olduğunu belirten Antrenör Cumhur Yavaş, "Ulusal Egemenlik Kupası Okçuluk Yarışması'nda kazandığımız iki ayrı takım şampiyonluğu, ne kadar formda olduğumuzu gösterdi. Milli Takımlar düzeyinde Avrupa Grand Prix 1. Ayak Yarışması'nda ise Yasemin Ecem Anagöz ve Aybüke Aktuna Avrupa ikinciliği elde etti. Kulüp olarak tek hedefimiz Rio Olimpiyat Oyunları'nda kota almak. Yağız Yılmaz, Aybüke Aktuna ve Yasemin Ecem Anagöz'ün şansları hala devam ediyor. Bunu başarmak istiyoruz" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Büyükşehir Belediyespor, Ulusal Egemenlik Kupası Okçuluk Yarışması, Bilal Güneri, Yağız Yılmaz, Ethem Gülaçar, Begül Löklüoğlu, Aybüke Aktuna, Yasemin Ecem Anagöz, Cumhur Yavaş, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti