Hayatı Yakala

Yarımada'nın kalkınması için peşpeşe projeler üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi, kısıtlı imkanlara sahip üreticilerin pazar aramak yerine doğal ürünlerini köy meydanlarında kuracakları alanlarında satabilmeleri amacıyla "özel tasarımlı yeni pazar tezgahları" dağıtmaya başladı.İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Yarımada Turizm Rotaları” Projesi kapsamında, Yarımada ilçelerinden pilot olarak seçilen Seferihisar, Çeşme, Urla ve Karaburun’daki 16 köyde yeni bir çalışma başlattı. Üretici pazarları için belirlenen rotalar üzerindeki köylerde pazar tezgahları yepyeni bir çehreye büründü.


Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında kura ile belirlenen üreticilere, özel olarak dizayn edilen üretici satış tezgahları dağıtılıyor. İlk etapta 200 üreticiye dağıtılması planlanan yeni tezgahların üzerinde, Yarımada’nın doğal ve sağlıklı ürünleri tüketiciyle buluşturma hedefine uygun mesajlar yer alıyor.

"Hayatı Yakala"

"Yerelde üret, yerinde tüket/hayatı yakala" sloganlarıyla yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, projeyle kısıtlı imkanlarla üretim yapan üreticilerin pazar aramak yerine, köylerinde ürettikleri doğal ürünleri, köy meydanlarında kurulacak olan satış alanlarında satmalarını teşvik ediyor. İlgi ile karşılanan üretici satış tezgahı dağıtımının, rotaların geçtiği diğer ilçe ve köylerde de devam etmesi planlanıyor.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yarımada Kalkınması İzmir, İzmir Yarımada Kalkınması, İzmir Büyükşehir Belediyesi, özel tasarımlı yeni pazar tezgahları izmir, Yarımada Turizm Rotaları izmir, Seferihisar izmir, Çeşme İzmir, Urla İzmir, Karaburun İzmir, izmir iş dünyası, izmir pazarı, izmir etkinlikleri