HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Temmuz 2019

Hakemlere Rağmen ESTİ

Magazinizmir
Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Spor Kulübü (ESTİ) U17 sutopu finalinde Galatasaray’ı kendi sahasında 4-3 yenerek şampiyonluk kupasını İzmir’e getirdi.

Dünya Göz Hastanesi inşaatı nedeniyle havuzsuz kalan ESTİ yine de başarılı işlere imza atıyor. Büyük Bayanlar Sutopu Takımı’nın ilk ayağı namağlup lider bitirmesinin ardından U17 finallerinde Galatasaray’ı kendi sahasında 4-3 yenen ESTİ’nin kızları şampiyonluk kupasını İzmir’e taşıdı. Dörtlü finallerde İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü’nü yenen ESTİ, Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü’nü eleyen Galatasaray Spor Kulübü ile final maçına çıktı. Galatasaraylı taraftarların hınca hınç doldurduğu Galatasaray Kalamış Tesisleri’nde yapılan maçı hakemlerin taraflı yönetimine rağmen kazanan ESTİ büyük bir başarı elde etti. ESTİ aleyhine haksız kararlar veren hakemler, son periyotta birinci antrenör Soykan Üstünkar ve bir dakika sonra da Yardımcı Antrenör Yağmur Elma’yı tribünlere göndererek ESTİ’nin maçı antrenörsüz ve en iyi üç oyuncusundan yoksun tamamlamasını sağladı. Tüm olumsuz koşullara rağmen ESTİ’nin kızları şampiyonluk kupasını İzmir’e getirmeyi başardı.

 

Havuzsuz kalan ESTİ’nin, İstanbul’da oynamak zorunda kaldığı diğer final maçlarında da şampiyonluk hedefinden vazgeçmeyeceğini belirten İdareciler, “Büyük Bayanlar Sutopu Ligi’nde yine şampiyonluğun en güçlü adayı olan ESTİ, Temmuz sonunda sıralamanın tamamlanmasıyla Ağustos ayında yapılacak finallerde Şampiyonluk Kupası’nı kazanacak” dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN