MAGAZİN -- 13 Nisan 2021

Güzellik ve Sağlık'ın Yeni Adı : Olimpos Pharma

Magazinizmir
Marka sahibi Mehmet Yıldır ile ürünleri ve gelecek hedefleri ile ilgili çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.
 
 
Kurulduğu günden bu yana dermokozmetik sektöründe ürettiği ürünlerle Türkiye'de sağlıklı güzelliğin önce gelen markalarından olan Olimpos Pharma, sahip olduğu Capicade, Dermocade ve Haircade markalarıyla kullanıcıların beğenisini topladı.
 
 
Marka sahibi Mehmet Yıldır ile ürünleri ve gelecek hedefleri ile ilgili çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.
 
Olimpos Pharma’nın kuruluş hikâyesinden bahseder misiniz?
 
Olimpos Pharma 10.10.2014 tarihi itibarıyla İlaç, OTC ve Dermokozmetik sektöründe 20 yıl çalışmış profesyonel- ler tarafından kurulmuş ve ilk fatura- sını 01.01.2015 tarihinde gerçekleştir- miş İlaç, OTC ve Dermokozmetik bir şirkettir. İlk markamız olan CAPİCADE markasını Dermatoloji hekimlerine tanıtım yaparak ve eczane kanalında satışını yaparak 5 yılını doldurmuş bir marka haline gelmiştir. Şu an CAPİ- CADE markası Türkiye’de 15.000 adet eczanede satışı olan bir Dermokozme- tik bir marka haline gelmiştir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Firmanız bünyesinde farklı markalar ve geniş bir ürün yelpazesine sahipsiniz. Bu marka ve bünyesinde bulundurduğu ürün kategorileriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
 
Firmamızda şu an için markasını teşcil ettirdiğimiz çok sayıda markalarımız var ama bunlardan en önemlileri ve pazarda olan 3 markamız var. CAPİCADE, DERMOCADE, HAIRCADE. Firma olarak Pazar dengelerini çok iyi biliyoruz ve bu dengeyi çok iyi tutuyo- ruz.
 
CAPİCADE markası, 5 yıldır sade- ce eczane kanalında olan ve Saç, Cilt ve Güneş serisi ile yer almakta olup yaklaşık 35 referans ürünü ile 15.000 eczanede satışı yapılmaktadır.
 
DERMOCADE markası, çok yeni bir marka olup Eczane kanalı dışındaki kanallarda satışını planlamaktayız. Ka- tegori olarak Saç, Cilt, Güneş ve Bebek Serisi ile satışı yapılmaktadır.
 
HAIRCADE markası ise, saç ekim merkezlerinde saç kategorisi ile satışını planladığımız bir markadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dermocade markası ile oldukça beğeni kazandınız. Bu markanızı ve ürünleri biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?
 
Dermocade markası, geçen ay piyasaya sürdüğümüz çok yeni markalarımız- dan birisidir. Türkiye’nin en önde gelen ajanslarından birisi ile uzun süre üzerinde çalışılmış ve çok güzel logo, tasarım ve sosyal medya çalışmaları
ile kısa sürede ön plana çıkmış ve her kesimden çok ilgi görmüştür. Daha ilk haftada marka tasarım çalışması Packaging Of The World’de en iyi ambalaj
ve tasarım adayları arasına girmiş ve yarışmaya hak kazanmıştır.
Markamızı eczane kanalı dışında satmayı planlıyo- ruz ve kategori olarak Saç, Cilt, Güneş ve Bebek serisi ile ön plana çıkmıştır. Saç grubunda özellikle saç derisi problemlerine yönelik Saç Dökülmesi, Kepek, Yağlanma, Boyalı, Sık Kullanım, Saç Bakım kremleri gibi çeşitleri vardır.
 
Cilt grubunda ise Akne gibi yağlı cilt problemleri, Temizleyeciler, Kuru ve Atopik ciltler için nemlendiriciler, Leke tedavisi ürünleri, Anti-Wrinkle dediğimiz Kırışıklık karşıtı, Anti-Aging dediğimiz Yaşlanma Karşıtı ürünler, Göz Çevresi ürünler bulunmaktadır.
Güneş grubunda ise yine cilt tiplerine uygun ve ona göre özel geliştirilmiş Lekeli, Yağlı, Kuru, Hassas ve Kızaran, Normal ve Karma Ciltler ve Yaşlanma Karşıtı Collagen içeren güneş koruyucular bulunmaktadır.
 
Bebek grubunda ise Nemlendirici Şampuanlar, Nemlendiriciler, Pişik kremleri ve Güneş çeşitleri yine bu marka altında satışı yapılmaktadır.
Dermocade ile hayat size güzel...
Sloganı ile piyasada yer alacaktır.
 
 
 
Dermocade ürünleri, ait olduğu pazarda sizce hangi boşluğu dolduruyor? Marka ile ilgili ‘en’ ve ‘ilk’ desek, markayı konumlandırdığınız yeri nasıl özetlersiniz?
 
Dermocade markası bir kere tüm klinik çalışmaları İspanya’da yapılmış özel aktiflerden üretilen Dermokozmetik bir markadır. Bitkisel içeriklerden oluşmuş ve tüketicilerin hem saç hem de cilt sorunlarına medikal bakış açısı ile çö- zümler üreten çok kaliteli bir markadır. Eczane kanalı dışındaki ürünler ge- nelde kimyasal içerikli olup kozmetik ürünlerden oluşuyor, işte bu anlamda Dermocade markası bu kanalda çok ön plana çıkıyor.
Bunlardan en önemlisi Saç için Türkiye’de ilk ve tek BB Cream olmuştur. Bir bayanın saç için ihtiyaç duyduğu tüm özellikle tek bir üründe toplanmıştır. İkincisi güneş serisinde tüm cilt tipleri için özel geliştirilmiş ve bunlara uygun aktifler ile üretilmiş 7 çeşit güneş ürü- nü bulunmaktadır.
 
Ürün çeşitliliğinizi arttırmak konusunda yaptığınız çalışmalar var mı?
 
Olimpos Pharma olarak Dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip etmekte olup sektörel tüm kongre ve fuarlara katılmaktadır.
Dolayısıyla yeni ürün geliştirmede sürekli çalışmalar yapıyoruz zaten bu konuda 25 yıldır hekim, eczane, yurt dışı kozmetik fuarları takip edip yeni ve inovatif ürünler konusunda çalışmala- rımız devam etmektedir.
 
Hizmet verdiğiniz sektör içerisinde Olimpos Pharma olarak sizi farklılaştıran ve öne çıkaran prensipleriniz nelerdir?
 
Saç, yüz, vücut, güneş gibi Dermokoz- metik ve OTC konusundaki 25 yıllık profesyonel ve uluslararası tecrübemizi 2014 yılında Olimpos Pharma ile devam ettirmeye karar veren firmamız, kişisel bakım ürünleri konusundaki uzman ve tecrübelikadrosoyla ürün seçiminde deneyimli profesyonelleri sayesinde organik ve bitkisel bazlı, sağlık dostu ve hedef odaklı ürünler seçmeyi kendine görev edinmiştir.
Olimpos Pharma kendi imal ettirdiği ürünleri kılı kırk yaran hassasiyet-
le seçmekte ve pazarın en saygın ve güvenilir markalarından biri olmayı hedeflemiştir.Sektördeki 25 yıllık dene- yimini uzman kadrolarla ve finansman gücüyle birleştiren firmamız OTC, Saç, Cilt ve kişisel bakım ürünleri ile insana saygılı, sağlık ve çevre dostu olarak hep yanınızda olmayı, dogal ve sağlıklı ya- şam kriterlerini hep ön planda tutarak, insan mutluluğunu hedeflemektedir.
 
 
TÜM OLİMPOS PHARMA ÜRÜNLERİMİZ
•İnsan odaklı •Sağlık Dostu •Çevreye Saygılı •Güvenilir •Doğa Dostu
Covid 19 salgını her sektörü olduğu gibi kişisel bakım ürünleri sektörünü de etkiledi. Siz Olimpos Pharma olarak bu süreci nasıl yönettiniz?
 
Evet haklısınız Covid-19 tüm dünyayı etkiledi. Tüm saha ekibimiz çalışamaz duruma geldi ve evlere çekilmiş olduk. Birçok sektör olumsuz etkilenirken bizim kozmetik sektörü de etkilendi fakat diğer sektörlere nazaran azda olsa daha iyi geçirdi diyebiliriz.Bizde firma olarak Mart ayı itibarıyla tüm geliş- meleri yakından takip edip buna göre aksiyonlar aldık. Bunlardan en önemlisi tüm ekibimizi değişen dünyaya uyum
sağlamak adına eğitimlere ağırlık vere- rek dijitale yatırımlar yaptık.Tüm mu- hasebe proğramlarını değiştirdik, yurt dışı E-İhracat çalışmalarına başladık, yeni markamız Dermocade ve Haircade bu pandemi döneminde doğdu.Firma olarak gelecek günlerin tüm planlarını yapmış olup buna göre aksiyonlarımızı aldık.
 
Son olarak, Türkiye kişisel bakım ürünleri pazarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Geleceğe yönelik ön görülerinizi paylaşır mısınız?
 
Tüm sektörler içerisinde kozmetik sek- törü olarak şanslı olduğumuzu düşü- nüyor ve her geçen gün sektörün daha da büyüyeceğini inanıyoruz.
Geleceğe yönelik tüm firmaların acilen dijital ve online taraflara yatırımlar yapıp E-Ticaret ve E-İhracatın çok büyüyeceğini bu pandemi dönemi bize gösterdi.Dolayısıyla Ofline biraz daha düşecek fakat online ve dijital çalış- malar çok artacaktır. Buna uygun yeni meslekler gelişecek ve artacaktır.
 
Eklemek istedikleriniz var mıdır?
 
Her şey için çok teşekkür eder, tüm in- sanlığa sağlıklı günler diler, biran önce bu virüs sıkıntısından kurtulup normal hayatımıza devam ederiz.
 
FACEBOOK İLE BAĞLAN