HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Ağustos 2018

Gündoğdu Rotary'den Eğitim Bursuna Sanat ile Destek

Magazinizmir
Gündoğdu Rotary Kulübü üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla kulüp üyesi Tayfur Yağcı'nın resimlerinden oluşan bir sergi düzenledi.

Alaçatı Köstem Otel Sanat Galerisi'nde açılan sergide tuval üzerine yağlı boya ve akrilik fırça darbelerinden oluşan 28 eser bulunuyor.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonuna bağlı Gündoğdu Rotary Kulübü üniversite öğrencilerine yönelik sağladığı burs fonuna kaynak oluşturmak amacıyla Çeşme Alaçatı'da bir resim sergisi düzenledi. Asıl mesleğinin doktorluk olduğunu fakat bir hobi olarak başladığı resim sanatında bugünlere geldiğini söyleyen kulüp üyesi Tayfur Yağcı, "15 yıl önce kendimi dinlendirmek için başladığım bu sanat dalında 5. kişisel sergimi açıyorum. Bu sergimin okulunda başarılı fakat maddi gücü yeterli olmayan üniversite öğrencilerine burs sağlamak için yapıyorum. Eğitim bir ülkenin geleceği için gerçekten çok önemli ve ben geleceğe yatırım yapmak için bu sergiyi açmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum." dedi.

Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Selman Uysal ise yaptığı konuşmada, "Biz bu yıl 10 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Kulüp üyemiz Tayfur Yağcı eğitim burs fonumuza destek vermek için kendi koleksiyonundan böyle bir sergi planladı. Buradan elde edilen geliri derslerinde başarılı ama maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerimizin eğitimine aktaracağız. Kulüp olarak burs fonumuzu güçlendirmek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bunlardan bir tanesi de yine bu yıl düzenleyeceğimiz bir gecemiz var. Onun hazırlıklarına da şimdiden başladık. Böyle bir amaca destek veren katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Çeşme Alaçatı Köstem Otel Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergi 12-25 Ağustos tarihleri arasında gezilebilecek.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN