Genç Yelkencilere İZKA Ödülü

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) geçtiğimiz yıl Aralık ayında Malezya'da gerçekleştirilen Dünya Yelken Şampiyonası'nda 10'unculuğu elde eden Çeşme Yelken Kulübü sporcuları Leyla Şenocak–Aylin Tezol ikilisini İzmir'in tanınmasına katkıda bulunmasından ötürü ödüllendirdi.Çeşme Yelken İzmir'in Tanıtımına Katkıda Bulundu

İZKA Kalkınma Kurulu'nun 2016 yılı ilk toplantısı EBSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, Türkiye ve İzmir'i yurtdışında başarıyla temsil eden kişi ve kurumları verdikleri küçük hediyelerle onurlandırdıklarını söyledi.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Aralık ayında Malezya'da düzenlenen Dünya Yelken Şampiyonası'nda Dünya 10'unculuğunu elde eden Çeşme Yelken Kulübü sporcularının İzmir'in tanıtımına katkıda bulundukları için İZKA Kalkınma Kurulu olarak ödüllendirmek istediklerini ifade eden Çolakoğlu, kulüp idarecileri ile sporcuları tebrik etti.

Bizim İçin Anlamlı Bir Ödül

Kurul üyelerine kürsüden kulübün geçmişten bugüne kadar olan tarihini kısaca anlatma fırsatı bulan Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak ise böylesine güzel ve anlamlı bir ödülü kendilerine layık gördükleri için tüm İZKA’ya teşekkürlerini sundu.

Akdurak, Çeşme Yelken Kulübü olarak kısıtlı imkanlarına rağmen İzmir’in adını dünyada duyuracak sporcular yetiştirmeye devam edeceklerini söyledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Kalkınma Ajansı, Dünya Yelken Şampiyonası İzmir, İzmir Dünya Yelken Şampiyonası, Çeşme Yelken Kulübü İzmir, İzmir Çeşme Yelken Kulübü, Kemal Çolakoğlu, Leyla Şenocak, Aylin Tezol, Özlem Akdurak, İzmir Etkinlikleri, İzmir Sporcuları