HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 11 Mart 2020

GAMZE ÖZÇELİK, 6'NCI ULUSLARARASI İYİLİK ÖDDÜLÜ'NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Magazinizmir
Oyunculuğu bıraktıktan sonra dünya çapında yaptığı iyiliklerle adından söz ettiren Gamze Özçelik, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda verilen törende İyilik Ödülü'ne layık görüldü.

 Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, 6'ncı Uluslararası İyilik Ödülleri'nin sahiplerini açıkladı. Dünyanın dört bir yanında yaptığı iyiliklerle gündeme gelen Gamze Özçelik de ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı.

TDV Kocatepe Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile davetliler katıldı. Burada konuşan Erbaş, 'Dünyayı iyilik değiştirecek' sloganı ile düzenledikleri Uluslararası İyilik Ödülleri'nin sahiplerinin 500 iyilik hikayesi arasından belirlendiğini söyledi. Jürinin yaptığı detaylı incelemenin ardından seçilen 7 iyilik hikayesine 'Uluslararası İyilik Ödülü' verileceğini kaydeden Erbaş, perşembe günü Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 'iyilik' ve 'vefa' ödüllerinin sahiplerini bulacağını belirtti.

'İYİLİK HİKAYELERİNİN MODEL OLARAK SUNULMASI ÖNEMLİ''

Uluslararası İyilik Ödülleri'ni her nevi kötülüğün yaygınlaştığı dünyada iyilere teveccühle iyiliği teşvik etmek adına düzenlediklerini vurgulayan Erbaş, İslam'ın en temel hedeflerinden birinin yeryüzünde iyiliği ve güzel ahlakı yaymak, kötülüğü ve çirkinliği de ortadan kaldırmak olduğunu belirtti. Müslümanların, bu hedefi gerçekleştirmek ve yaşanabilir dünya inşa etmek için seferberlik ruhuyla çalışması gerektiğini kaydeden Erbaş, "İyilik, Allah'ın lütfuyla ihsan ettiği nimetleri, ihsan şuuruyla infak etmektir. Allah'ın rızasını kazanma arzusuyla yardımlaşmak, dayanışmak, paylaşmak; mazluma, muhtaca, yetime, yoksula kol kanat germek, kimsesize kimse olmaktır" dedi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN