HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 26 Kasım 2018

Folkart Academy'de Mezuniyet

Magazinizmir
Folkart Academy’nin 2018 yılı Güz Dönemi Tiyatro Atölyesi eğitimleri sona erdi. Eğitimleri başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Geçtiğimiz 2017 yılı içerisinde yaklaşık 1000 kişiye tiyatro eğitimi verilen Folkart Academy bünyesinde, 2018 yılında toplamda 1200 kişiye tiyatro başta olmak üzere çeşitli sanat dallarında eğitim verilmesi planlanıyor.
Folkart Academy’nin 2018 eğitim yılının ikinci yarısı olan Güz Dönemi Tiyatro Atölyesi’nde 200 çocuk, 100 yetişkin olmak üzere toplam 300 kişi eğitim aldı. Çocuklar, 5 hafta süresince 10 saat, yetişkinler ise 40 saat ücretsiz eğitim aldı. Öğrenciler, katılım belgelerini Folkart Academy'nin tiyatro salonunda düzenlenen törenle aldı. Ailelerin de çocuklarının heyecanına ortak olduğu törende Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, çocuklarını sanatla buluşturduğu için ailelere teşekkür etti.

Folkart'ın 2 yıl önce çocuklar ile gençlere sanat sevgisi aşılamak için Folkart Academy'ikurduğunu hatırlatanSevercan, Folkart Academy bünyesinde bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişiye eğitim verdiklerini anlattı.
Kursiyerlerin bu eğitimle sadece tiyatroya adım attıklarını aktaran Severcan, profesyonel tiyatro eğitiminin ise 18 yaşından itibaren verilebileceğinin altını çizdi.

Törende çocuklarının sevincini paylaşan aileler, Folkart yöneticilerine ve Folkart Academy eğitmenlerine teşekkür etti.

Folkart Academy eğitimleri Halk Oyunları, Salon Dansları, Polifonik Koro ile Sınavla Tiyatro ve Çağdaş Dans/Bale Özel Yetenek Sınıfları’nda da eğitimler devam edecek.

Folkart Academy Eğitim Kadrosu

Volkan Severcan, Bora Severcan, Hülya Savaş, Ziya Kürküt, Şule Demirezen, Candan Günay, Meltem Yorulmaz, Gürol Tonbul, İbrahim Raci Öksüz, Yeşim Alıç, Sim Tolga, Şafak Ersözlü, Bora Seçkin, Hasan Alptekin, İbrahim Sarıtaş, Murat Kodallı, SonkanDamcıoğlu, Baransel Zorlu, İrem Ersoy, Yüksel Aymaz, Sedat Buldan, Bahar Ersözlü, Pınar Özer, Nüket Sevgen, GillesKanert
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN