HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Mayıs 2017

Flo Quartet İzmirlileri İtalyan Müziğiyle Büyüledi

Magazinizmir
Ege Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ESİAD) yıllardır "Avrupa Günü" kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirdiği etkinliklerin bu yılki ayağında İtalyan FLO Quartet müzik grubu, İzmirli müzikseverlerle buluştu.

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, ESİAD İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ve İtalyan Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirilen konsere, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri ve İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Iannuzzi de katıldı.

Kültürel DiyalogESİAD olarak 1996 yılından bu yana, 20 yılı aşkın süredir Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki ilişkileri geliştirmek için aktif olarak çalıştıklarını belirten Fadıl Sivri, "AB üyelik süreci yalnızca siyasi ayağı olan, sözleşmelerle tamamlanabilecek bir süreç değil. Bu süreç aynı zamanda, toplumlar arası kültürel bir diyalog sağlanmasını ve kültürel köprüler oluşturulmasını da gerektiriyor. Bu kapsamda, bu yıl İzmirlilere zengin Akdeniz kültürünün renkli örneklerinden seçkilerle kültürler arasındaki ortak yönleri vurgulayan FLO müzik grubuyla bir Akdeniz esintisi yaşatmak istedik ve bu konseri düzenledik. İzmirli müzikseverlerin konserimize gösterdiği ilgi de bizi çok memnun etti" dedi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN