HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 12 Ekim 2018

Festivalde Dev Cezve

Magazinizmir
Türkiye’nin en büyük festival alanına sahip İzmirin tek kahve festivali, Arena’da 3. Kez kapılarını açtı. Üç gün sürecek festivalin ilk günüde vasa cezvede pişen bin kişilik "Türk Kahvesi" ilgi çekti.

Pınar Ana Sponsorluğunda bu yıl 3.sü düzenlenen 'Kahve Festivali' ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Loc Festival’s Organisazyonu ile gerçekleşen festivale İzmirliler adeta akın etti. Sayısız firmanın yer aldığı etkinliğe dev cezve damgasını vurdu. 76 kilo su ve 8 kilo kahveden hazırlanan “Türk Kahvesi”nin yapımı yaklaşık 2 saat sürdü. Kahveyi pişiren Seher Karakundakoğlu, "Amacımız geleneksel Türk Kahvesini İzmirlilerle buluşturmaktı" dedi.

Kahve standlarının yanı sıra etkinlikte yiyecek, süs eşyaları, takı ve arabalarda dikkat çekti. Körfezin kahve kokusu sardığı festivalde katılımcı firmaların workshopları ve söyleşilerinin yanı sıra bu yıl eğlence de ön planda. Gün boyu DjSergee ve Dj Ozan Akçiçek eşliğinde Hakan Doğanay’ın MC’liğinde Crystals Dans Team’in gösterileri ve workshopları yer alırken, yine festival boyunca ünlü şarkıcılar Gripin, Pamela, Tuna Kiremitçi, Eda Baba, Daha Neler, Fondip ve Aydok Moralıoğlu gibi ünlü isimler etkinliğe damgasını vuracak.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN