HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 9 Ocak 2018

Fatih Akın'a Diane Kruger'dan Tebrik Öpücüğü

Magazinizmir
Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali'nde gösterime giren 'In the Fade' filmine getirilen eleştiriler Fatih Akın'ı pek memnun etmemişti.

Almanya-Fransa ortak yapımı olan filmin Cannes jürisinden geçerli not alamaması, Akademi Ödülleri'ndeki adaylığını fazla etkilemedi. Görünen o ki, 75. Altın Küre heyeti de Cannes Film Festivali'nde yapılan yorumlara fazla kulak asmamış.

Fatih Akın, 'A Fantastic Woman', 'First They Killed My Father', 'Loveless' ve 'The Square' filmlerini geride bırakarak, 'In the Fade'iyle 2018 Golden Globes'un 'En İyi Film – Yabancı Dilde' kategorisinin kazanan ismi oldu. Türkiye'de Şubat ayında vizyona girneye hazırlanan filmin başrolündeki isim Diane Kruger'ın tek başına üstlendiği muhteşem performansıysa, en az anlatılan hikaye kadar etkileyici.

Golden Globes'un kırmızı halısından ödül anına kadar, her saniye birlikte poz veren Fatih Akın ve Diane Kruger, 'In the Fade'in yakaladığı bu başarıyı da doğal olarak beraber kutladı. Hatta Kruger'ın Akın'ın yanağına kondurduğu tebrik öpücüğünün gecenin en samimi fotoğraf karelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN