Esen Plastik'te 40.Yıl Coşkusu

Plastik sektörünün İzmirli çınarı Esen Plastik, genişleyen ürün yelpazesi, gelişen teknolojisi ve "sektörde en iyisini yapan firma" olma vizyonuyla sektördeki 40. yılını kutladı.1976 yılında 3 kişilik bir ekip ve 500 metrekarelik bir atölyeden yola çıkarak günümüzde altyapı, üstyapı, zirai sulama sektörlerine yönelik ürettiği tüm boru çeşitleriyle sektöründe lider marka haline gelen Esen Plastik, 40. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyor.

Çeşme Boyalık Beach Resort Hotel’de gerçekleşen kutlama organizasyonunda çalışanlar buluşurken, Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, özverili çalışmalarından dolayı firma çalışanlarına teşekkür etti. Esen, sözlerini şu şekilde sürdürdü; "1976 yılında 3 kişilik bir kadro ve 500 metrekarelik bir atölyeden 40 yılda bügün itibariyle Adana’da 60 bin, İzmir’de 60 bin metrekare tesis, 500’e yakın çalışan ve 100 milyon dolara yaklaşan bir ciroyla gelmek herkese kısmet olmaz. Türkiye’de son 40 yıla baktığımız zaman yaşanılan bir çok ekonomik ve siyasi kriz var. Bütün bunlara göğüs germek suretiyle herhangi bir üretim ve ödeme konusunda bir sıkıntı yaşamaksızın 40 yılı büyüyerek geçirmek ve hala aynı dinamizmle çalışmak her firmanın başardığı bir durum değil. Sektöründe ilkleri yaratan bir firma pozisyonundayız ve ivmemizi de sürekli olarak yukarı çekmeye çalışıyoruz. Bu 40 yıl içinde hiçbir zaman Türkiye’nin geleceğine yönelik endişe duymadık. Her zaman büyüyeceğine ve bölgemizde bugün olduğu gibi etken bir güç olacağına inanarak hareket ettik ve planlarımızı buna göre oluşturduk. Sadece fabrika bazında değil; aynı zamanda kurumsallaşma gayretimizle bugünlere geldik. Kendimizi firmamızla beraber büyütmenin ve geliştirmenin yollarını aradık. Kadrolarımızı bunlara göre dizayn ettik. Bugün artık ikinci jenerasyonunda işin içinde olması gerek Eren Bey gerekse Eldem Hanım’ın aktif görevde bulunması ve bu işi seviyor olmaları bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı."

Salih Esen, 40 yıla ulaşmış olmanın ileriye dönük hedefler hakkında daha büyük bir heyecan ve şevk verdiğini ifade ederken; "Esen Plastik olarak daha bir çok 40 yıl görme umuduyla yorulmadan ve usanmadan yolumuza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Esen Plastik İzmir, İzmir Esen Plastik, Çeşme Boyalık Beach Resort Hotel İzmir, İzmir Çeşme Boyalık Beach Resort Hotel, Salih Esen, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti