HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 4 Aralık 2017

En Tatlı Yatırım Gözünü Sahile Dikti

Magazinizmir
İzmir’den yola çıkıp Türkiye’de bir marka haline gelen Waffle’cı Akın, yeni dönem büyüme stratejisini Ege ve Akdeniz’in sahil şeridi olarak belirledi.

Urla Özbek ve Sığacık Marina ile birlikte özellikle tatilcilerin değişmez adresi olan waffle zinciri, bu kez Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kaş ve Antalya sahillerine kadar uzanan bölgeyi gözüne kestirdi. Waffle’cı Akın, 2018 yılında, şu an olan 28 şube sayısını 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor. Anadolu’da yayılma hamlesini de sürdürecek olan lezzet zinciri, 30 yeni şube öngörülen İstanbul için ise master franchise yatırımcıları bekliyor.

Waffle’cı Akın CEO’su Timuçin Ümit, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen, 15'inci Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı ile şirketlerinin yeni dönemdeki büyüme stratejilerini değerlendirdi. Fayton şeklindeki konseptleri ile fuarın en çok ilgi çeken stantlarından birine sahip olduklarını aktaran Ümit, burada İzmir’i ve Ege’yi başarıyla temsil ettiklerini söyledi. Ümit, fuardan son derece olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, "Ziyaretçi olarak gelen herkes faytonlu standımızın önünde fotoğraf çektirdi. Bu doğru, şirin bir ürün konsepti oluşturduğumuzun en açık kanıtı" dedi.

Mobil Konsept Bir Harika

Franchise modeli ile büyüme stratejilerine devam edeceklerini, yatırımcıya uygun fiyatlarla çok yüksek karlılık rakamları sunduklarını vurgulayan Timuçin Ümit, "Franchise yatırımcımızın yaptığı yatırım tutarını maksimum 1 yılda çevirmeyi hedefliyoruz. Piyasada, franchise modeli ile ortalama 100 bin TL’ye kadar bir yer açılabiliyor. Ancak, bin bir emek ve umutla açılan bu şubeler birkaç ayda kepenk kapatıyor. Yatırımlar boşa gidiyor. Biz ise hesaplamalarımızı önceden yapıp bunun önüne geçmeyi, şubelerimizin yatırımlarının heba olmamasını amaçlıyoruz. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Mobil konsept uygulamamız ise çok daha farklı avantajlar sunuyor. Mobil şubelerimiz, yatırımcının bulacağı iyi bir lokasyonda çok yüksek karlar elde edilmesini sağlıyor. İşler iyi gitmediğinde ise istediği zaman bunu kolayca başka bir yere taşıma imkanı veriyor" diye konuştu.

Hedef, Ege ve Akdeniz Sahilleri

Ümit, 2018 yılındaki büyüme stratejilerini de anlattı. Şuan 25’i franchise, 3’ü kendilerine ait 28 şube ile waffle lezzetini Türkiye geneline ulaştırdıklarını dile getiren Ümit, yeni dönemde özellikle Ege ve Akdeniz sahil şeridine yayılmayı planladıklarını vurguladı. Timuçin Ümit, "Urla Özbek’teki askeri kampta ve Sığacık Marina’da yerler açıp çok iyi tecrübeler edindik. Marinanın en gözde dükkanı şuan bize ait. Buralarda özellikle tatilcilerin değişmez adresi olduk. Ama bu yeterli değil. Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kaş ve Antalya’ya kadar tüm sahil kesimlerinde yer almamız ve şube sayımızı 50’nin üzerine çıkarmamız lazım. Ana hedefimizi bu şekilde belirledik. Yatırımcının bunu dikkate alması gerekir. Ayrıca, oluşturduğumuz son derece karlı ve iyi konseptin İstanbul’da başarılı olmamasını da kabul etmiyorum. Hatta karşımıza master franchise yatırımcılar çıkarsa sadece İstanbul’da 30 şube açmayı öngörüyoruz. Anadolu’ya yayılma hamlesi de sürecek" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN