HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 31 Ocak 2018

Emitt Fuarı'nın En Çok Ziyaret Edilen Turizm Şirketi Jolly Tur, Erken Rezervasyonda Yüzde 70'lik Büyümeye Ulaştı

Magazinizmir
Yenilikçi ve yüzde 100 müşteri memnuniyetine odaklanan yapısıyla sektörün liderlerinden Jolly Tur, EMITT Fuarı’nın ençok dikkat çeken ve ziyaret edilen turizm şirketi olurken, düzenlenen basın toplantısı erken rezervasyonda ulaşılan büyük başarıyı da ortaya çıkardı.

Jolly Tur, EMITT Fuarı’nın en dikkat çeken ve ziyaret edilen turizm şirketi olurken, fuar sırasında düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, erken rezervasyonda yüzde 70’lik yükseliş hacmine ulaştıklarını belirterek, "Sektör ortalamasının çok daha üzerinde bir büyümeye ulaştık. Bu rakam, 2018 hedefimiz olan yüzde 50’lik büyümeye de erişeceğimizi gösteriyor" dedi. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Figen Erkan ise "Erken rezervasyon döneminde gerek yurtiçi gerek Kıbrıs ve yurtdışı rezervasyonlarında ciddi bir yükseliş söz konusu" dedi.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar ve Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür Figen Erkan’ın ev sahipliğindeki toplantısında Jolly Tur’un erken rezervasyon döneminde ulaştığı başarıya dikkat çekilirken, sektörün 2018 performansı hakkında da değerlendirmeler yapıldı.

Yerli Turist İçin Olduğu Kadar Yabancı Turist İçinde İyi Bir Yıl

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 20 Kasım 2017 tarihinde başlattıklarıerken rezervasyon dönemine ilişkin istatistiklerin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70’lik artışı ortaya koyduğuna dikkat çekti. Büyüme hacmindeki bu yüksek ritmi, "Sektör ortalamasının çok daha üzerinde bir büyüdük. Daha da önemlisi bu rakam, 2018 için belirlediğimiz yüzde 50’lik büyüme hacmine de erişeceğimizi gösteriyor" sözleriyle değerlendiren Mete Vardar, şöyle devam etti: "2018, yerli turist için olduğu kadar yabancı turist açısından da oldukça iyi bir yıl olarak geçecek. Bu yıl İngiltere başta olmak üzere Avrupa ve Rusya’nın yanı sıra yeni pazarlar olan Çin ve Hindistan’dan da büyük bir ilgi olacağını düşünüyoruz.Bu açıdan yerli misafirin uygun fiyattan istediği destinasyonda yer bulabilmesi için erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmesi çok mühim. Sektör genelinde yüzde 20 seviyelerinde bir fiyat artışı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu noktada biz Jolly Tur olarak pazardaki 31 yıllık tecrübemiz ile tüketicilerin tercihlerine, hayallerine hitap eden yenilikçi veavantajlı tatil paketleri geliştirdik. Tüm Türkiye’de anlaşmalı olduğumuzyüzlerce otel ile geniş bir ağa sahip olmamız sayesinde sektör genelindeki fiyat artışlarından minimum etkilenerek misafirlerimize ekonomik paketler oluşturduk. Bu da erken rezervasyon dönemine hızlı bir başlangıç yapmamızı sağladı."

Erken Rezervasyon İndirimine Yeni Avantajları da Ekledi

Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkanise Jolly Tur’un erken rezervasyon satışlarında tüm departmanlar bazında büyük bir başarı yakalandığının altını çizerek, "Gerek yurtiçi gerek yurtdışı ve gerekse de Kıbrıs’a yönelik rezervasyonlarda ciddi bir yükseliş söz konusu” dedi.Erken rezervasyon döneminde sağladıkları büyük indirim avantajına farklı avantajlar da eklediklerine işaret eden Figen Erkan, şöyle devam etti: "Erken rezervasyon dönemine özel yüzde 50 ile başladığımız, şu anda yüzde 45’e ulaşan indirimlerle devam ettiğimiz tatil paketlerimize pek çok avantaj daha ekledik. Bunlardan biri, Bonus Card’lılaraözel ekstra yüzde 5 indirim fırsatı sunan kampanyamız. Bu noktada küçük bedellerle satın alınabilecek Seyahat İptal Güvence Paketi’nin misafirlerimizin 72 saat öncesinden bildirilmesi durumunda ‘Ya planlarım değişirse’ kaygısına son vermesi de önemli unsurlardan oldu. Ayrıca, iki yıldır uyguladığımız Fiyat Farkı İade Garantisi de erken rezervasyon dönemi için önemli avantaj sağlıyor."

Ancak, erken rezervasyon döneminin sağladığı büyük fırsatlardan yararlanmak için artık son dönemler olduğuna dikkat çeken Figen Erkan, "Şu anda yüzde 45’e varan indirimler söz konusu. Tatil planlayanlar bu fırsattan mutlaka yararlanmalı. Aksi takdirde seçim yelpazeleri daralacağı gibi, fiyat avantajlarını da kaybedecekler" dedi.

Figen Erkan, erken rezervasyon döneminde en çok talep gören bölgeler hakkında da bilgi verdi. Kıbrıs’ın yanı sıra yurtiçinde Kemer, Belek, Bodrum ve Kuşadası’nı en gözde bölgeler olarak nitelendiren Figen Erkan, yurtdışındaki en büyük ilgi gören ülkeleri iseOrta Avrupa, İtalya, İspanya ve Balkanlar olarak bildirdi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN