HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 24 Şubat 2017

Ekol Sanat'ta Resim Ve Heykel Sergisi Bir Arada

Magazinizmir
Ekol Sanat Galerisi, İzmirli sanatçılar heykeltıraş Ozan Oganer ile Ressam Bahar Oganer'in "Zamansız" adlı sergisini İzmirli sanatseverlerle buluşturdu.

Alanlarında birbiririnden ünlü sanatçıları ağırlayan Ekol Sanat Galerisi bu kez Heykeltraş Ozan Oganer ile Ressam eşi Bahar Oganer'i ağırladı. Yıllar sona ikinci kez birlikte sergi açan çiftin sergisine çok sayıda sanat sever katıldı.

Serginin açıılış konuşmasını yapan Ekol Hastaneleri ve Ekol Sanat Galerisi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, "Türk resim sanatının önemli temsilcilerini İzmir halkının beğenisine sunmaya devam ediyoruz. Bugünkü sergimizde yeni neslin önemli isimleri, yükselen trendleri Ressam Bahar Oganer ve Heykeltraş Ozan Oganer'i İzmirli sanatseverlerle buluşturuyoruz. İki ayrı disiplin resim ve heykel sergisi bir arada. Bahar Hanım genç bir ressam olmasına rağmen Türk resminde önemli bir yer edindi. 10 sene sonra daha farklı bir yerde olacağını düşünüyorum.

Ozan Oganer'de malzemeyi farklı kullanarak eserler ortaya çıkartan bir sanatçı. Eserlerinde danteli bir malzeme olarak kullanan tek heykeltraş. Malzemede yarattığı fark çok önemli. Türkiye'nin çok önemli heykeltıraşlarından birisidir." dedi. 40 eserden oluşan resim ve heykel sergisi 17 Mart'a kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek."

FACEBOOK İLE BAĞLAN